Linux w pudełku na sklepowej półce

11-07-2008, 09:04

Pudełkowego Linuksa można kupić w sklepach amerykańskiej sieci BestBuy. Rozprowadzaną w ten sposób dystrybucją jest Ubuntu 8.04. Dystrybutor do pudełka dodaje podręcznik i wsparcie przy instalacji.

Podobno dostawcy Linuksa nie chcą walczyć o biurka, ale wygląda na to, że firma Canonical sponsorująca dystrybucję Ubuntu ma inne podejście. Udostępnienie pudełkowej wersji systemu w sklepach z pewnością będzie sprzyjać popularności Linuksa na biurkach domowych.

W BestBuy za Ubuntu 8.04 trzeba zapłacić niecałe 20 USD. W cenę wliczony jest podręcznik użytkownika oraz 60-dniowe wsparcie techniczne od firmy ValuSoft, która jest dystrybutorem tego wydania. Pracownicy ValuSoft zostali przeszkoleni przez Canonical w zakresie udzielania pomocy technicznej.

Sprzedawany w BestBuy Ubuntu będzie wyposażony w szereg niezbędnych do pracy aplikacji tj. pakiet OpenOffice, klient poczty Evolution, odtwarzacz Rhythmbox, przeglądarkę Mozilla FireFox i komunikator Gaim.

Pudełkowy Ubuntu w sklepie BestBuy
fot. Canonical - Pudełkowy Ubuntu w sklepie BestBuy

Na pudełku umieszczono hasła: "Nie potrzebujesz nowego komputera, potrzebujesz nowego systemu operacyjnego" oraz "Nie możesz uruchomić Windowsa? Ubuntu jest dla Ciebie". System reklamowany jest również jako odporny na wirusy i spyware.

Przedstawiciele Canonical mają nadzieje, że szczególnie pomoc przy instalacji będzie magnesem dla nowych użytkowników. Wielu posiadaczy komputerów przeraża wizja instalacji nowego systemu operacyjnego. Ubuntu w pudełkach może więc przydać się nie tylko posiadaczom powolnych łączy, ale również osobom poszukującym pomocy przy pierwszych krokach w Linuksie.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Canonical, BestBuy
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Ubuntutag open sourcetag Linuxtag Canonical
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy