Leasing pracowniczy: minimum formalności - maksimum korzyści

29-04-2021, 10:30

Znalezienie kadry o odpowiednich kwalifikacjach jest zadaniem czasochłonnym i kosztownym. Możliwość wypożyczenia pracowników tymczasowych pozwala na znaczną redukcję kosztów związanych z zatrudnieniem. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z leasingu pracowniczego?

Do głównych zalet leasingu pracowniczego należy przede wszystkim elastyczność i możliwość szybkiego zwiększenia zasobów kadrowych. Dlatego też ta forma zatrudnienia doskonale sprawdzi się w przypadku przedsiębiorstw, które potrzebują tymczasowego pomnożenia zasobów ludzkich, np. ze względu na sezonowość produktu, czy realizację większego zlecenia. Moment, w którym firma skorzysta z usług agencji pracy, zależy wyłącznie od jej aktualnego zapotrzebowania na pracowników. – Nasi Klienci poszukują  pracowników tymczasowych głównie z takich branż jak logistyka, produkcja, call center, czy motoryzacja. Firma korzystająca z leasingu pracowniczego może ograniczyć w ten sposób wydatki związane z rekrutacją i pozyskać wykwalifikowanych pracowników, którzy uzupełnią czasowe zapotrzebowanie na dodatkowe etaty. – mówi Kamil Magryta, prezes FallWork Sp. z o.o.

Formalności po stronie agencji pracy

Leasing pracowniczy: minimum formalności – maksimum korzyści

Agencja świadcząca usługę leasingu pracowników usprawnia proces pozyskiwania osób zainteresowanych podjęciem pracy, przeprowadza weryfikację kwalifikacji, a także zajmuje się procedurami formalnymi, które są niezbędne do zatrudnienia, czyli podpisaniem umowy o pracę,  kwestiami naliczania i wypłaty wynagrodzenia oraz odprowadzaniem podatków czy wypłatą dodatkowych świadczeń. Pracodawca decydujący się na wynajem pracownika, nie musi zawierać z nim odrębnej umowy. Umożliwia to ograniczenie formalności w procesie rekrutacji.  – Dzięki rozbudowanej bazie potencjalnych kandydatów, a także dużej skuteczności działania gwarantujemy znacznie szybszy proces rekrutacji kandydatów, niż w przypadku poszukiwania personelu przez pracodawcę na własną rękę.  W odróżnieniu od innych agencji nie ograniczamy się jedynie do rekrutacji w naszych oddziałach. Dlatego też w bardzo krótkim czasie możemy zorganizować odpowiednią liczbę osób na konkretne dni czy też godziny. – mówi Daria Kelma, Kierownik Działu Realizacji FallWork Sp. z o.o.  Aby jeszcze bardziej skrócić proces zatrudniania nowych pracowników,  pracodawca może zgłosić zapotrzebowanie na dodatkowy personel za pomocą platformy internetowej. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, stworzyliśmy również możliwość zgłoszenia takiego zlecenia przez interent za pomocą platformy HR Cloud – dodaje. System dostępny jest zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, którzy na bieżąco, w dowolnym czasie mogą kontrolować swój grafik pracy, czy też mieć szybki wgląd do wynagrodzenia.

Dodatkowy pracownik - maksimum korzyści

Leasing pracowników to jeden z najszybszych sposobów na uzupełnienie braków pracowniczych, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności firmy. - Dzięki naszej rozbudowanej bazie pracowników tymczasowych możemy w krótkim czasie uzupełnić ewentualne braki kadrowe niemal z każdej dużej branży, tj.  logistyka, czy produkcja, gdzie zapotrzebowanie na pracowników do przyjęcia towaru oraz kompletacji zamówień nigdy nie słabnie. – mówi Kamil Magryta.

Leasing pracowniczy nie dotyczy jedynie osób z Polski. Zatrudnienie pracowników ze Wschodu cieszy się coraz większym powodzeniem w naszym kraju. Dla osób pochodzących z Ukrainy, znalezienie pracy w Polsce, to szansa na lepsze zarobki.  – Wiemy, że pracownicy ze wschodu podchodzą do pracy bardzo sumiennie, a do tego mogą zaoferować takie same kwalifikacje jak Polacy. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą z biegłą znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego, dzięki czemu możemy sprawnie realizować projekty związanie z zatrudnieniem zagranicznych pracowników. – podsumowuje.

Wypożyczenie pracownika z kraju i zza granicy, jest doskonałym rozwiązaniem zwiększenia zasobów kadrowych. Taka forma sprawdzi się w chwili wzmożonego popytu na produkty sezonowe, czy w okresie urlopowym pracowników. W tym czasie zatrudniony ma prawo do urlopu, a okres wynajmu pracownika tymczasowego jest wliczony do stażu pracy.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag leasing pracowniczy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: