Lark i Navigo mają wspólnego prezesa i plany

30-05-2011, 13:18

Producent map Navigo ma nowego prezesa Marcina Olbrychta, który jest także szefem spółki Lark Europe, jednego z największych w kraju producentów urządzeń do nawigacji GPS. Fuzja personalna jest częścią planu realokacji pionu nawigacji GPS z Lark Europe do firmy Navigo.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka MNI S.A. kontroluje dwie giełdowe grupy kapitałowe: MIT S.A. i Hyperion S.A. W ich skład wchodzą odpowiednio: Navigo Sp. z o.o. (dostawca oprogramowania i danych przestrzennych) oraz Lark Europe Sp. z o.o., producent i dostawca elektroniki użytkowej (głównie urządzeń do nawigacji GPS) pod marką Lark.

- Synergie pomiędzy producentem nawigacji GPS i wiodącym dostawcą map cyfrowych w Polsce są oczywiste (...) Decyzja o powołaniu p. Marcina Olbrychta na stanowisko prezesa zarządu Navigo Sp. z o.o., to krok w kierunku realizacji takiego celu. Jest to część planu realokacji pionu nawigacji GPS z firmy Lark Europe Sp. z o.o. do spółki z grupy MIT, czyli Navigo Sp. z o. o. – tłumaczy Leszek Kułak, prezes MIT S.A. oraz członek zarządu MNI S.A., odpowiedzialny za segment usług dodanych.

>>> Czytaj: TomTom przeprasza za sprzedawanie informacji policji

W tym roku spółka Lark Europe Sp. z o.o. poszerzyła swoje portfolio produktowe o tablety. W maju firma wprowadziła na rynek tablet FreeMe 70.1., w czerwcu na rynek trafi kolejny model FreeMe 70.2

Do tej pory sprzedaliśmy w Polsce 750 tys. urządzeń do nawigacji GPS, zdobywając trzecie miejsce na rynku. Nasze produkty eksportujemy do 6 krajów w Europie i Ameryce Południowej. Ten sukces chcemy powtórzyć w przypadku tabletów. Dobre przyjęcie, z jakim spotkał FreeMe 70.1, tak ze strony sieci handlowych, jak i użytkowników pozwala sądzić, że w tym roku uda się nam sprzedać w sumie ok. 40 tys. tabletów i zająć miejsce w ścisłej czołówce dostawców takich urządzeń na polskim rynku – mówi Marcin Olbrycht. – Będziemy wprowadzać nowe modele tabletów FreeMe, planujemy także model wyposażony w odbiornik GPS. To otwiera naturalne pole do współpracy Larka Europe z Navigo.

W głównej linii produktowej Lark - urządzeniach nawigacyjnych GPS - wykorzystywane są już mapy cyfrowe należące do Navigo. Ponadto...

- Navigo będzie koncentrować uwagę na rynku urządzeń mobilnych i przeznaczonych na nie aplikacji, co pomoże firmie rozwinąć bezpośrednio współpracę z krajowymi telekomami i producentami aparatów komórkowych oraz zająć pozycję niekwestionowanego lidera, jeśli chodzi o wykorzystanie cyfrowych map w Polsce. Myślę, że firma powinna być gotowa na komercyjne wdrożenie tego typu rozwiązań za kilka miesięcy – dodaje Artur Kot, członek zarządu Navigo Sp. z o.o.

>>> Czytaj: Nawigacje Mio z wypożyczalnią map


Następny artykuł » zamknij

The Geek Show: Lato!!!

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nawigacjetag Navigotag MNItag Larktag GPStag elektronika
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031