Kwiaty cięte stanowią idealny prezent na każdą okazję i są ozdobą każdej przestrzeni. Niestety szybko więdną. W tym artykule zdradzimy ci kilka sposobów od ekspertów z kwiaciarni oddechcynamonu.pl, dzięki którym twoje kwiaty na dłużej zachowają świeżość i będą cieszyć oko.
1. Pamiętaj, aby umyć wazon ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń zanim włożysz do niego kwiaty. Codziennie też podlewaj swój bukiet świeżą wodą, najlepiej prosto z kranu. Unikaj podlewania wodą pitną.
2. Czy wiesz o tym, że umiejscowienie wazonu z kwiatami ma duże znaczenie? Cięte kompozycje nie lubią ciepła. Najlepiej im będzie w chłodnym, zacienionym miejscu. Pamiętaj także, żeby nie kłaść ich obok świeżych owoców. Te bowiem wydzielają szkodliwe substancje, które szkodzą kwiatom.
3. Dbaj o łodygi. Każdego dnia podcinaj ok. 2 cm mniejszych pędów ostrym nożem pod kątem 45 st. Nie używaj nożyczek!
4. W czystej wodzie mnożą się bakterie, które szkodzą kwiatom. Dlatego warto dodać do wazonu monetę z mosiądzu, pół łyżeczki wódki + 1 łyżeczkę cukru, pół łyżeczki wybielacza chemicznego + 1 łyżeczkę cukru, 1 łyżeczkę płynu do płukania jamy ustnej.
5. Lakier do włosów sprawi, że twoja kompozycja nie straci płatków i dłużej zachowa piękny wygląd.
6. Roślina powinna odpowiadać wielkości pomieszczenia. Kwiaty w salonie w stylu skandynawskim
7. Wybierając kwiat, zwróć uwagę na jego rozmiar. Duże rośliny nie mają miejsca w małym pokoju. Małe kwiaty można umieścić na parapecie lub na półce. I umieść zielonych gigantów w przestronnym salonie, w którym będą wygodne.
8. Roślina potrzebuje światła. Światło słoneczne jest niezbędne dla wszystkich żywych istot na ziemi, a Rośliny domowe nie są wyjątkiem. Ale zbyt jasne promienie mogą zaszkodzić twoim zwierzakom, więc wszystko jest w porządku z umiarem. Weź również pod uwagę życzenia samych kwiatów. Rośliny kochające cień będą się świetnie czuć w półmroku, a dla kochających światło piękności przygotuj parapet okna wychodzącego na południe.
9. Prawidłowa temperatura jest kluczem do zdrowia. Nie tylko jedziemy z zimna – nasze kwiaty mają również kluczowe znaczenie dla uzyskania wystarczającej ilości ciepła, zwłaszcza że większość roślin przybyła do nas z innych, łagodniejszych warunków klimatycznych. Dlatego staraj się nie dopuścić do przechłodzenia powietrza, aw zimie utrzymuj temperaturę w rozsądnych granicach, ponieważ ciepło z akumulatora jest również niebezpieczne dla zwierząt domowych.
10. Wilgoć jest podstawą życia roślin. Prawidłowe podlewanie jest nie mniej ważne dla kwiatów w pomieszczeniach niż światło. Rośliny należy podlewać osiadłą wodą-niezbyt ciepłą i nie zimną. Nadmiar płynu powinien swobodnie wydostawać się z otworu drenażowego w doniczce. Nie pozwól, aby ziemna śpiączka przesuszała i podlewała.
11. Nie zapomnij spryskać liści. Korzenie kwiatów potrzebują nie tylko wody, ale także zielonej części rośliny. W razie potrzeby spryskaj kwiat. Zimą konieczne jest częstsze przeprowadzanie procedury, ponieważ powietrze w mieszkaniu jest suche. Możesz też zorganizować prawdziwą kąpiel kwiatową, owijając ją strumieniem z prysznica. Roślina po takich zabiegach wodnych zmieni się dosłownie na oczach!
12. Wybierz odpowiednią glebę. Skład gleby należy dobierać indywidualnie dla każdego rodzaju kwiatu. Odpowiednią mieszankę ziemi można wykonać samodzielnie lub kupić w gotowej formie. Gleba może być alkaliczna, obojętna lub kwaśna. Gleba powinna przepuszczać wodę i tlen oraz dobrze wchłaniać wilgoć.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|