Kurs bezpieczeństwa dla dzieci dostępny w Sieci

19-02-2008, 07:11

Pierwszy z sześciu bezpłatnych kursów e-learning z zakresu bezpieczeństwa w internecie został udostępniony przez Fundację Dzieci Niczyje. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych.

Projekt, w ramach którego powstają kursy e-learningowe jest współrealizowany jest przez Fundację Grupy TP. Zakłada on produkcje kursów dla uczniów szkół różnego szczebla, rodziców i nauczycieli.

Pierwszy kurs pt. Bezpieczna przygoda z Internetem został wykonany w technologii flash. Jest przewidziany na trzy jednostki lekcyjne (trwa 80 minut) i adresowany do uczniów ze szkół podstawowych.

Cały kurs składa się z 7 modułów, podejmujących następujące zagadnienia: internet (ogólne, podstawowe zagadnienia), udostępnianie danych osobowych, znajomości w Sieci, niebezpieczne treści, zasady kulturalnego korzystania z usług dostępnych w internecie, uzależnienie od internetu oraz wirusy. Celem użytkownika kursu jest zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i stanie się Sieciakiem.

Aby móc otrzymać dyplom ukończenia kursu, użytkownik będzie poddany testowi końcowemu, jednokrotnego wyboru, składającemu się z 17 pytań, analogicznych do tych, które znajdowały się w poszczególnych stopniach kursu.

Sonda
Czy kursy e-learningowe dla dzieci mogą Twoim zdaniem uchronić je przed kłopotami?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Kurs Sieciaki dla dzieci
fot. - Kurs Sieciaki dla dzieci

Dzięki platformie e-learning, nauczyciel/opiekun grupy uczniów będzie mógł śledzić postępy swoich podopiecznych, jak również podsumować rok szkolny drukując zaświadczenie zawierające między innymi określoną ilość użytkowników kursu oraz informacje podane w procesie rejestracji.

Warunkiem koniecznym do korzystania z kursów jest rejestracja przez stronę www.dzieckowsieci.pl - szkolenia, o których mowa, dostępne są z jej poziomu. Adres platformy elearning: www.elearning.dzieckowsieci.pl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031