Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku - czy jest możliwy? Z czym się wiąże?

26-10-2021, 17:09

Polacy nie stronią od kredytów. Pokazuje to chociażby statystyka, która mówi, że średnio na każdego mieszkańca naszego kraju przypada zobowiązanie w wysokości około 22 tysięcy złotych. O tym, że nie boimy się wszelkich pożyczek, również tych od banku, obrazuje choćby aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym. Chętnych na kredyty hipoteczne przybywa z tygodnia na tydzień i to do tego stopnia, że banki mają wręcz problem z płynnym przydzielaniem wniosków. Spora liczba zobowiązań finansowych przypadających na jedną osobę, nawet jeśli nie zalega ona z żadnymi ratami, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Rozwiązaniem problemu jest zwykle w takiej sytuacji konsolidacja. Czy jednak jest ona możliwa w tym samym banku, w którym posiada kilka kredytów bądź pożyczek?

Nie trzeba wpaść od razu w spiralę zadłużenia, by przekonać się na własnej skórze, że posiadanie kilku zobowiązań wobec banku rodzi sporo problemów. Samo zapamiętanie terminów miesięcznych płatności dla niektórych może być wielkim wyzwaniem. Prawdziwy kłopot zaczyna się wtedy, gdy pożyczki na tyle nadszarpują domowy budżet, że ten zaczyna się nie domykać. Co wtedy? Na pomoc przychodzi wspomniana konsolidacja.

 

Czym jest konsolidacja kredytu?

Kredyt konsolidacyjny jest specjalnym typem produktu bankowego, którego istota polega na zamianie kilku spłacanych zobowiązań w jedno o nieco niższej racie. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze – zwykle okazuje się bardziej opłacalne dla klienta. Po drugie – jest o wiele wygodniejsze. Zamiast pamiętać o kilku ratach, wystarczy za wszystko zapłacić jednym przelewem.

 

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z opcji konsolidacji kredytu?

Podstawą do skorzystania z opcji kredytu konsolidacyjnego jest posiadanie minimum dwóch różnych zobowiązań finansowych. Ich wysokość nie ma większego znaczenia. W jedną ratę można łączyć nawet kredyty zaciągane na niskie kwoty. Co istotne – konsolidacji podlegają jedynie zobowiązania bankowe. Nie ma co liczyć, na połączenie w jedną ratę np. chwilówek czy pożyczek od podmiotów niebędących bankami. Nie bez znaczenia jest również indywidualna sytuacja danego klienta, jego historia zaciąganych (i spłacanych) kredytów czy ogólna zdolność, bacznie zresztą badana przez bank.

 

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku – czy jest możliwy?

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku – czy jest możliwy? Z czym się wiąże?

Bardzo często zdarza się, że klient ma „swój” bank, czyli taki, w którym posiada prywatny rachunek oraz większość (czy nawet wszystkie) zobowiązania finansowe. Taka osoba zwykle sama zgłasza się do wybranej placówki z celu konsolidacji kredytów. Czy jest to możliwe? Z reguły konsolidacja dotyczy zobowiązań z różnych źródeł. Ogólnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć w jedno kredyty posiadane w jednym banku. Ważne jednak, by dany podmiot posiadał taką możliwość w swojej ofercie. Do tego ważna jest zdolność kredytowa i stabilna sytuacja finansowa.

 

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku – opłaca się?

Czy kredyt konsolidacyjny w tym samym banku się opłaca? To zależy. Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Dlatego najlepiej po pomoc zgłosić się do eksperta kredytowego, który dokona analizy sytuacji klienta oraz za pomocą dokładnych wyliczeń sprawdzi, czy ewentualna konsolidacja jest w ogóle godna rozważenia. Kredyty konsolidacyjne można uzyskać z pomocą firmy https://plcg.pl/. Warto się skontaktować z jej pracownikami i całkowicie za darmo zweryfikować swoje możliwości pod kątem połączenia kilku zobowiązań wobec banku w jedno.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Następny artykuł » zamknij

W czym pomoże nam ślusarz?





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. Freepik



Tematy pokrewne:  

tag nolstag kredyt konsolidacyjnytag A12WPtag A12MnfWP