Krążki ścierne do zadań specjalnych i nie tylko

24-01-2020, 11:33

Praca zawodowa lub przydomowy warsztat wymaga wielu narzędzi. Jednym z najbardziej przydatnych jest szlifierka. Do czego możemy ją wykorzystać?

krążki ścierne

Profesjonaliści, którzy posługują się specjalistycznym sprzętem doskonale znają jego parametry. Wiedzą dokładnie jak ich narzędzie powinno działać oraz jakie dobrać do niego komponenty, aby uzyskać określony efekt. Dotyczy to również osób, które w wolnej chwili wykonują dorywcze prace lub majsterkują dla przyjemności. Dla laika szlifierka kojarzy się głównie ze szlifowaniem, ale urządzenie to ma znacznie więcej zastosowań. Do czego możemy jej użyć i jak dobrać odpowiednie komponenty?

Wielozadaniowe krążki ścierne

Często, tak zwana "kątówka" uznawana jest za bardzo przydatny sprzęt, który posiada wiele zastosowań. Poza szlifowaniem materiałów metalowych lub drewna można ją wykorzystać do wykonania nacięć lub przecinania wybranych obiektów. Specjaliści posiadają najczęściej kilka tego typu urządzeń, o różnej mocy i parametrach i dobierają je w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Mając jednak jedną szlifierkę nie przekreśla to szansy na realizację zadania. Należy jednak zadbać o odpowiednie komponenty.

Wykonując prace w drewnie będziemy używać innego rodzaju tarcz niż w przypadku cięcia czy szlifowania metalu, choć nie jest to regułą. Do obróbki powierzchni oraz detali wykonanych z najtwardszych materiałów warto wybrać krążki ceramiczne. Zapewniają one długą żywotność i trwałość, a dzięki nim można wykonać wymagające szlify. Dzięki zdobyczom nauki stworzono tarcze, które podczas pracy redukują temperaturę detalu lub powierzchni, co ułatwia szlifowanie. Te i inne krążki ścierne dostępne są na https://www.krazkiscierne.pl/.

Wybrany zakres prac

Istnieje wiele zadań, które wymagają specjalnego podejścia. W związku z tym producenci tworzą możliwie funkcjonalne krążki, aby te sprawdziły się w różnych okolicznościach. Dobrze jednak dopasować odpowiednią tarczę do konkretnego zadania. Przymierzając się do wyrównywania, oczyszczania, szlifowania cienkich blach lub usuwania rdzy wybierzemy krążki fibrowe korundowe. Sprawdzą się przy pracach z metalami, stalą budowlaną, ale także z masami szpachlowymi czy wzmocnionymi włóknem szklanym tworzyw sztucznych. Szeroki wybór granulacji pozwala na dobór do rodzaju powierzchni i tworzywa, z którym pracujemy.

Stojąc przed zadaniem szlifowania drewna, metalu, tworzyw sztucznych, ale też laminatów, farb czy lakierów sięgniemy po krążki fibrowe cyrkonowe. Dzięki swojej elastyczności nadają się do wykończenia trudno dostępnych miejsc. Z kolei do obróbki i szlifowania każdego typu stali optymalnym wyborem będą krążki fibrowe ceramiczne. Można je również wykorzystać do frazowania, krawędziowania czy usuwania spoin. Dzięki chłodzącej powłoce odprowadzają nadmiar ciepła, co jest zdecydowanie atutem tego rodzaju narzędzi. Więcej informacji znaleźć można na https://www.krazkiscierne.pl/oferta/ceramiczne1c.

Obecnie produkowane krążki ścierne posiadają wiele zalet. Dzięki swojej uniwersalności można je użyć przy wielu pracach. To dobre rozwiązanie z punktu widzenia amatora, który sporadycznie korzysta ze szlifierki i nie potrzebuje wielu tarcz. Z kolei fachowcy dobierają takie tarcze, które najlepiej sprawdzą się w realizacji pracy. W końcu jakość jest najważniejsza.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag krążki ścierne
To warto przeczytać


fot. ArLawKaRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: