Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Korektor do jasnej cery - czym kierować się podczas wyboru?

31-08-2021, 10:22

Niezbędnym elementem makijażu każdej kobiety jest odpowiedni korektor do twarzy. Stanowi on naturalne wykończenie stylizacji twarzy, a najlepszy korektor nie podkreśla zmarszczek, ale je ukrywa. Jaki jednak korektor do jasnej cery wybrać? Pomarańczowy korektor, zielony korektor, korektor rozświetlający? Jakie mamy rodzaje korektorów? Do czego służą poszczególne jego kolory? Jak go nakładać?

Czym jest korektor do twarzy?

Omawiany na wstępie korektor do twarzy to produkt, stosowany pod cienie do powiek i podkład. Jest to kosmetyk, który maskuje różne niedoskonałości cery. Jeśli posiadasz zaczerwienienia, przebarwienia, tendencje do rumienia, popękanych naczynek, mierzysz się z oznakami zmęczenia czy starzenia - korektor może być odpowiedzią na twoje problemy. Dla wielu osób, które mają problem chociażby ze wspomnianymi, pękającymi naczynkami, korektor do twarzy może stanowić wybawienie.

Dobry korektor przede wszystkim nie podrażnia i nie wysusza skóry. Aby jednak tak było, należy go dobrać właściwie do naszej karnacji czy odcienia skóry. Właściwy korektor to również lekka konsystencja pod oczy i kremowa do twarzy.

Korektor do jasnej cery - czym kierować się podczas wyboru?

Rodzaje korektorów

Wybór odpowiedniego korektora zależy między innymi od właściwej formuły. Korektor w sztyfcie dobrze kryje i jest intensywny w kolorze, stosuje się go punktowo, by przykryć blizny i przebarwienia. Nie nadaje się do stosowania pod oczy. Korektor w kremie, jest gęsty, dobrze kryje i nawilża. Korektora w kredce dobrze użyć na pęknięte naczynka i wypryski i do poprawienia ogólnego makijażu. Korektory w kompakcie dedykowane są do maskowania wyprysków lub zmian pigmentacyjnych. Korektor w płynie posiada mniejsze krycie niż poprzednio wymienione, jest za to lekki. Dedykowany jest do cery suchej i dojrzałej. Korektor z aplikatorem o lekkiej, płynnej konsystencji, wysycha na skórze i kryje delikatnie. Nie pokryje jednak większych niedoskonałości. Korekto rozświetlający to kosmetyk stosowany pod oczy, który ma pigmenty odbijające światło. Na końcu mamy też korektor antybakteryjny z mieszaniną substancji wysuszających i obkurczających wypryski, który jednocześnie leczy i kryje. 

Kolory

Kolejnym istotnym elementem w wyborze korektora do twarzy jest odpowiedni kolor. Standardowo dobiera się go do koloru podkładu, jednak nie jest to jedyna zasada. Korektor kolorowy wybieramy na zasadzie kolorów przeciwstawnych tzn. czerwone zmiany skórne kryjemy korektorem zielonym, zasinienia (niebieskie) korektorem pomarańczowym, fioletowy zaś żółtym. Kolor korektora naprawdę ma znaczenie. 

Kolor zielony dedykowany jest posiadaczkom rumieni i popękanych naczyń, zmniejszy on też widoczność zaczerwienienia. Żółty korektor maskuje fioletowe cienie i sińce pod oczami. Kolor brzoskwiniowy (łososiowy) jest najlepszy dla jasnej cery, niweluje mocne zasinienia. Czerwony korektor redukuje cienie pod oczami osób z ciemniejszą karnacją oraz silnymi przebarwieniami. Kolor różowy rozświetla skórę szarą i zmęczoną. Biały korektor rozświetlenia zmęczoną skóry pod oczami. Kolor fioletowy stosuje się na siniaki i przebarwienia o żółtym odcieniu.

Nakładanie korektora

Metoda nakładania korektora zależy w pierwszej mierze od jego konsystencji np. korektor w sztyfcie lub kredce nakładamy przed podkładem. Ważne jednak aby używany korektor był ton jaśniejszy od podkładu. 

Przed użyciem korektora, użyj krem nawilżający, następnie podkład. Po nałożeniu tej warstwy, niedoskonałości czy przybarwienia będą nadal widoczne, dlatego dopiero wówczas zastosuj korektor. Nałóż go na opuszek palca serdecznego lub środkowego i wklepuj, nakładając punktowo na miejsce z problemem. Możesz też użyć pędzla, wówczas stosuj ruchy koliste. Im mniejsza ilość korektora tym lepiej. Na koniec użyj pudru.

Właściwie nałożony korektor daje wrażenie nieskazitelnej cery, zapewnia dobre krycie i efekt maski. Korektor zatuszuje niedoskonałości i zapewni ci maskowanie cieni. Przede wszystkim jednak da ci świeży wygląd.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:







fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik



Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag korektor do twarzy