Komórka pokaże, gdzie są korki

27-08-2010, 09:32

Jedną z bardziej stresujących sytuacji dla uczestników ruchu drogowego jest... bezruch drogowy, zwany potocznie korkiem. Każdy kierowca stojący w korku zadaje sobie pytanie: gdzie się kończy ten zator i ile czasu może zająć przejazd? Na to pytanie odpowie mTraffic.pl – mobilna wersja serwisu Targeo Traffic dostępna w komórce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli masowe powroty z urlopów przed 1 września, a zaraz potem pierwsze dni „normalnego” ruchu drogowego w miastach. Wiele rozpoczętych w wakacje remontów dróg nie zostało jeszcze ukończonych, więc w optymistycznym przypadku możemy liczyć na pewne utrudnienia w ruchu, a w pesymistycznym – czeka nas kompletny paraliż komunikacyjny.

>> Czytaj też: Korki online w czasie rzeczywistym

Sonda
Używasz nawigacji w telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Uruchomiona przez twórców Targeo.pl usługa mobilna mTraffic pozwala w każdej chwili sprawdzić, gdzie aktualnie są korki, albo - gdy już stoimy w korku – sprawdzić, jak długo jeszcze postoimy i gdzie korek się kończy. Mając takie informacje, kierowca może zdecydować, czy uzbroić się jeszcze w cierpliwość, czy lepiej spróbować objazdu bocznymi drogami.

System analizuje informacje z ponad 80 tys. niezależnych źródeł, w tym z pojazdów przejeżdżających po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie, a także od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i już po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie w serwisie Targeo Traffic i w jego mobilnej wersji - mTraffic.pl. Dzięki tak dużej ilości danych, interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, takie jak te spowodowane masowymi powrotami z wakacji.

mTraffic.pl na iPhone
fot. - mTraffic.pl na iPhone
- Udostępnienie bieżących informacji o ruchu drogowym użytkownikom telefonów komórkowych to kolejny etap w rozwoju serwisu Targeo Traffic, który jest już od ponad roku dostępny. Dodatkowo mTraffic.pl daje też łatwy dostęp do map Targeo użytkownikom telefonów komórkowych i smartfonów, w szczególności iPhone i Android, a także popularnych ostatnio iPadów – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

>> Czytaj też: Informacje o korkach i wypadkach na trasie

Aby sprawdzić aktualną sytuację drogową, wystarczy uruchomić przeglądarkę mobilną w telefonie komórkowym i wpisać adres mTraffic.pl. Poza wyświetlaniem bieżących informacji o natężeniu ruchu, serwis umożliwia również przeglądanie map w telefonie i wyszukiwanie adresów w całej Polsce bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji. Z myślą o użytkownikach telefonów wyposażonych w GPS przygotowana została też funkcja „znajdź mnie” centrująca mapę na bieżącej lokalizacji.

Dostęp do serwisu mTraffic.pl jest bezpłatny i można z niego korzystać za pośrednictwem wszystkich sieci komórkowych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.