Kominek nadaje wyjątkowości nawet najbardziej niepozornemu wnętrzu. Nowoczesne kominki ekologiczne zyskują coraz więcej zwolenników. Jednak wiele osób, które planują taki zakup stoi przed dylematem i nie wie co wybrać: kominek tradycyjny, czy biokominek? Przyjrzyjmy się z bliska plusom i minusom każdego z tych urządzeń.
Kominek wady i zalety
Klasyczny wkład kominkowy bez przeszkód może stanowić wydajne źródło ciepła w domu i ogrzewać nie tylko salon, w którym jest umiejscowiony, ale i pozostałe wnętrza (np. kominek z dgp). Nie tylko zdobi pomieszczenie, ale i pełni funkcję grzewczą.
Drewno kominkowe to bardzo tanie paliwo. Koszt spalania drewna w kominkach tradycyjnych jest znacznie niższy niż w przypadku biopaliwa, które wspomaga pracę biokominka. Rozpatrując urządzenie pod względem estetycznym, z pewnością tradycyjny kominek wygrywa z biokominkiem, w którym pewne elementy paleniska to atrapy.
Jednak kominki tradycyjne wiążą się ze sporymi nakładami finansowymi wynikającymi z samego zakupu urządzenia i montażu. Natomiast późniejszy koszt eksploatacji kominka (szczególnie tego opalanego drewnem) nie jest już wysoki. Na takie rozwiązanie ze względów prawnych i technicznych nie mogą sobie również pozwolić mieszkańcy bloków.
Kominki podobnie jak ludzie posiadają nie tylko zalety, ale i wady. Zanim wybierzemy konkretny rodzaj urządzenia, zastanówmy się kilka razy, co tak naprawdę jest nam potrzebne i jakie funkcje wkładu mają dla nas kluczowe znaczenie. Jeżeli masz wątpliwości który typ wybrać, możesz także skorzystać z wiedzy eksperta lub przeczytać więcej na stronie kominki-godzic
Biokominek – za i przeciw
W przypadku tego rodzaju urządzenia ogrzewanie kominkowe ma symboliczny wymiar. Kominek ekologiczny pełni przede wszystkim funkcję ozdobną pomieszczenia. Co prawda biokominek w salonie emituje pewne ciepło, ale nie możemy traktować go jako typowego urządzenia grzewczego.
Kominek bio to doskonałe rozwiązanie w przypadku właścicieli mieszkań, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup tradycyjnego wkładu kominkowego. Biokominek to tak naprawdę kominek bez komina. Plusem tego urządzenia jest więc łatwy i szybki montaż.
Kominki ekologiczne są bardzo mobilne, możemy umieścić je w dowolnym miejscu, bez konieczności wykonywania skomplikowanej instalacji. Ponadto biokominki zasilane są bioetanolem, dzięki czemu nie wytwarzają zapachu, brudu, sadzy, czy dymu. Z pewnością są one o wiele tańszą opcją niż zakup zwykłego kominka (ceny biokominków zaczynają się od 1000 zł).
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Yahoo znika, a Barack Obama dostaje ofertę pracy. Przegląd e-biznes - 11.01.2017
|
|
|
|
|
|