Kolejny darmowy antywirus na komputery Mac

04-11-2010, 13:12

Sophos oferuje darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Apple. Producenci programów antywirusowych ostrzegają o rosnącym zagrożeniu dla komputerów Mac.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Uważasz, że komputery Mac są odporne na wirusy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Najnowsze badanie firmy Sophos wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z systemami operacyjnymi Mac. W kwietniu 2009 roku odnotowano istnienie pierwszego botnetu utworzonego z komputerów Apple'a.

>> Czytaj też: Webshake.tv: Człowiek zarażony wirusem komputerowym?

Sophos, podobnie jak ESET w grudniu 2009 roku, postanowił przygotować wersję swego oprogramowania zabezpieczającego na Mac OS X (Tiger, Leopard, Snow Leopard). Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac będzie automatycznie skanował dysk komputera i ma chronić przed wirusami, trojanami oraz spyware.

Antywirus Sophos będzie skanował komputery Mac
fot. Sophos - Antywirus Sophos będzie skanował komputery Mac
Według Sophosa ostatnie wykryte zagrożenia na komputerach Apple zawierały m.in. malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P oraz wirusy systemu Windows, które rozprzestrzeniają się za pomocą poczty elektronicznej i stron internetowych albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.

>> Czytaj też: Ponad 80 tys. nowych wirusów

Oprogramowanie Sophos dostępne jest za darmo i możne je pobrać ze strony: sophos.com/freemacavSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.