Kogo w Polsce rekrutuje Facebook?

20-02-2012, 15:16

Facebook potrzebuje pracowników mówiących po polsku i rusza z pierwszą w naszym kraju kampanią rekrutacyjną. Na razie poszukiwane są osoby do pracy w Dublinie i Londynie.

Pod koniec stycznia media obiegła wieść o tym, że Facebook otwiera biuro w Warszawie. Zanim jednak rozpocznie się rekrutacja do polskiego oddziału firmy, Facebook poszukuje pracowników z językiem polskim do swoich biur w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Rekrutacja jest prowadzona za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego Praca.pl i obejmuje cztery stanowiska – dwa zlokalizowane będą w Dublinie (Brand Specialist i Client Partner), a dwa w Londynie (Head of Sales i Client Partner).

Wszystkie stanowiska związane są z budowaniem strategii sprzedaży i rozwoju produktu na polskim rynku. Facebook poszukuje pracowników doświadczonych, o kompetencjach managerskich, nastawionych na cel negocjatorów, którzy doskonale znają rynek reklamy i mediów w Polsce.

Czytaj: Karta Różnorodności w Polsce

Kto ma szanse na pracę w Facebooku? Przede wszystkim poszukiwane są osoby związane z rynkiem reklamy i mediów, które do tej pory pracowały w domach mediowych, agencjach reklamowych i interaktywnych, które mają duże doświadczenie w zakresie sprzedaży (5-10 lat stażu pracy), są zainteresowane social media, rozumieją ich potencjał i znają na tyle dobrze polski rynek mediowy, by być w stanie tworzyć i wdrażać efektywne strategie rozwoju marki Facebook i jej usług na rodzimym rynku.

Według serwisu GlassDoor Facebook jest najlepszym miejscem pracy w sektorze IT. W rankingu Best Places to Work, w którym bierze się pod uwagę zdanie pracowników firmy, w 2011 roku Facebook zdobył pierwsze, a w 2012 roku trzecie miejsce spośród wszystkich firm biorących udział w badaniu. Zdetronizował wszystkie firmy z branży IT, m.in. Google oraz Apple.

Czytaj: Czego wymagają pracodawcy?


Następny artykuł » zamknij

HP chce serwerów ARM

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy