Kindle może wkrótce zadebiutować w Chinach

28-10-2011, 14:45

Najpopularniejszy na świecie czytnik e-booków oraz nowy tablet Kindle Fire wkrótce mogą trafić na duży azjatycki rynek.

Jak donoszą chińskie media, Amazon rozmawia z regulatorami na temat wprowadzenia do Chin popularnego Kindle'a, a także zaprezentowanego niedawno tabletu Kindle Fire, który w Stanach Zjednoczonych cieszy się bardzo dużą popularnością.

Czytaj także: 5 milionów tabletów Kindle Fire w ostatnim kwartale roku?

W rozmowie z witryną Sohu IT wiceszef Amazona Marc Onetto powiedział, że korporacja prowadzi negocjacje z chińskimi regulatorami, w związku z problemami dotyczącymi własności intelektualnych. Na razie nie ma też żadnych ram czasowych związanych z wprowadzeniem wspomnianych wcześniej produktów na jeden z największych azjatyckich rynków.

- Mamy nadzieję na uruchomienie produktów w Chinach, które są proste i przyjazne dla użytkowników - powiedział Onetto. - Jeśli będzie w tym uczestniczyło zbyt wielu innych producentów, produkt będzie zbyt skomplikowany. Zależy nam nie tylko na skorzystaniu z szybkości chińskiego rynku, ale również na zaspokojeniu potrzeb klientów.

Warto przypomnieć, że na początku tygodnia Amazon zaprezentował raport kwartalny, który okazał się znacznie słabszy od oczekiwań analityków. Stosunkowo niewielki zysk netto na poziomie zaledwie 63 milionów dolarów jest efektem dużych inwestycji, jakie pionier amerykańskiego handlu internetowego poczynił w związku z tabletem Kindle Fire.

Czytaj także: Amazon ledwo na plusie


Źródło: Sohu IT, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy