KielceCom tym razem o grach

PATRONAT MEDIALNY 22-05-2012, 08:50

Już 30 maja zapraszamy na kolejne spotkanie kieleckiego barcampu KielceCom. Tym razem pod hasłem Play imprezę zdominuje temat gier. Wielu osobom tradycyjni gracze kojarzą się głównie z nastolatkami spędzającymi całe dnie przed konsolą. Organizatorzy spotkania pokażą, że gry są popularne w każdym przedziale wiekowym i mają różne oblicza.

Play KielceComA kogo zobaczymy w gronie prelegentów?

Marcin Borecki z PlaceChallenge opowie o grach miejskich. To nowy trend, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Marcin, będzie starał się odpowiedzieć na pytanie „Gry miejskie - hit czy mit”.

Następny pojawi się Paweł Jarco ze Stick&Play z prezentacją „Share and Play, czyli gry w interaktywnych postach na Facebooku”. Pokaże przykłady różnych gier, wyjaśni, czym się one wyróżniają i jaki jest w nich potencjał.

Ci, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu w obszarze gier, od Wojtka Pitury z InnoFund dowiedzą się, gdzie mogą znaleźć finansowanie. Wojtek Ozimek reprezentujący One2Tribe opowie, jak przykuć uwagę innych przy użyciu gier, występując z prezentacją pod tytułem „Rzecz o designie. Budowanie zaangażowania i społeczności za pomocą gier od 3000 p.n.e do dzisiaj”.

Na koniec Jacek Jankowski z VP Games & Product w Hypnotized opowie o trendach na rynku gier i ich wykorzystaniu w marketingu. Przedstawi, jakie zmiany przyniosła nam rewolucja związana z serwisami społecznościowymi i modą na grywalizację, a wszystko to w prezentacji pt. „Gra w social media, czyli marek polowanie i wciąganie w sidła”.

Kielecki Park Technologiczny zgodził się udostępnić organizatorom barcampu swoją powierzchnię, tak aby nie ograniczyć tego spotkania tylko do wysłuchania prezentacji z tematyki gier. Organizatorzy przewidują kilka dodatkowych atrakcji. Kolejnym partnerem organizacyjnym jest firma VIZAO – multimedia dla biznesu, dzięki której będzie szansa pogrania, przetestowania sprzętu multimedialnego oraz specjalnie na tę okazję przygotowanej gry.

Po prezentacjach Paweł Jarco zainteresowanym udostępni komputery, na których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w kreatorze gier Stick&Play - można będzie stworzyć własną grę i opublikować ją na Facebooku.

Co jeszcze przygotowano? Firma All Play Kielce rozstawi telewizor i konsolę Playstation 3. Zapewni też pokaz możliwości kontrolerów ruchowych Move, będzie kierownica do wyścigów i rozgrywki w FIFA 12. Będzie można sprawdzić najnowszą konsolę PSVita oraz trochę starszą PSP i Nintendo DSi.

Natomiast browar Kormoran zapewni, aby nikt spragniony nie wyszedł od nas z imprezy.

Zainteresowani? Niespodzianek będzie jeszcze trochę. Zapraszamy do udziału 30 maja w Kieleckim Parku Technologicznym. Start o godzinie 19:00. Obowiązuje rejestracja na stronie www.kielcecom.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy