Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kiedy zero zamienia się w miliony, czyli o branży sprzedaży odzieży używanej

10-10-2017, 10:14

Jeszcze kilkanaście lat temu kupowanie w „szmateksach” było powodem do wstydu. Dziś jest inaczej – w ciucholandach można znaleźć wysokiej jakości ubrania z drugiej ręki, a eleganckie, oszczędne kobiety lub studentki nierzadko kupują w second handach kreacje pochodzące ze słynnych domów mody. Branża sprzedaży odzieży używanej ma się dzięki temu doskonale i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

odzież

Sprzedaż ubrań używanych w Polsce i na świecie

Zainteresowanie używanymi ubraniami jest duże nie tylko w Polsce. Światowa sprzedaż ciuchów używanych kształtuje się na poziomie 4,3 mld dolarów rocznie, a w Polsce w ciągu 12 miesięcy branża zarabia nawet 5-6 mld złotych. Ponadto według statystyk OBOP aż 42 procent Polaków deklaruje, że kupuje ubrania używane, a trendy wskazują na to, że odsetek rodaków ubierających się w second handach wzrośnie w najbliższych latach. 

Wbrew pozorom, wpływ na zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki ma o wiele więcej czynników niż zamożność społeczeństwa. Polacy zarabiają coraz więcej, jednak często nie odpowiadają im ubrania dostępne w popularnych sieciówkach. Rodacy zarzucają, że bluzki, spodnie czy kurtki wyglądają w każdym sklepie niemalże identycznie, a jakość odzieży nowej jest bardzo niska w stosunku do ceny. Z tego powodu wiele pań i panów wybiera ubrania z drugiej ręki, między innymi te dostarczane przez hurtownie odzieży używanej takie jak www.usati.pl. Oferowana przez hurtownię włoska odzież używana wyróżnia się wysoką jakością materiałów oraz starannym, eleganckim krojem. Osoby znające się na modzie mają świadomość, że jest to garderoba ponadczasowa, która nie zmieni kształtu ani koloru po praniu.

 

Odzież używana hurtownia – niewielkie koszty, ogromne zyski 

Hurtownia odzieży używanej jest miejscem, gdzie można za niewielkie pieniądze kupić nawet kilka ton ubrań z drugiej ręki. W przypadku odzieży włoskiej można dodatkowo liczyć, że w big bagach znajdują się kreacje z domów mody takich jak Prada, Armani czy Dolce&Gabbana. Za fenomen można uznać fakt, iż importer odzieży używanej przywozi do Polski ubrania, które są nic nie warte, następnie sprzedaje je z zyskiem, a sklep, do którego trafi garderoba – kolejny raz zarabia na tym samym towarze.

Niemniej, hurtownia odzieży używanej zastrzega, że nie zgadza się na przebieranie towaru przez klientów. Jeżeli właściciel sklepu z ubraniami z drugiej ręki zamówi kilkanaście big bagów, będzie mógł otworzyć je dopiero, gdy je otrzyma. Zwroty ubrań są nieakceptowane. Z tego powodu ważne jest ostrożne wybieranie dostawców. Dobrze jest sprawdzić, jakie opinie ma hurtownia odzieży outlet i upewnić się, z jakiego kraju pochodzą przywożone przez nią ubrania. Może się bowiem okazać, że w big bagach znajduje się jedynie kilka sztuk wysokiej jakości ubrań z Włoch, a pozostałe ciuchy pochodzą z chińskich fabryk. W takiej sytuacji istnieje spore ryzyko, że zakupiony towar będzie miesiącami zalegał w second handzie, generując straty zamiast zysków.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy