Każdy chce podpiąć się pod Euro

08-06-2012, 21:07

Przeżywamy w redakcji zalew komunikatów prasowych związanych w różnym stopniu z rozpoczętym dziś turniejem Euro 2012. Zamieszczamy subiektywny przegląd informacji, które mogą przydać się kibicom i mieszkańcom miast, w których odbywają się rozgrywki.

Uruchomionemu przez portal INTERIA.PL serwisowi specjalnemu euro.interia.pl towarzyszy stadion.rmf.fm - witryna o charakterze społecznościowym, przygotowana we współpracy z radiem RMF FM, na której za pomocą jednego kliknięcia można dołączyć do grupy kibiców polskiej reprezentacji. Każdy mecz Euro 2012 będzie relacjonowany w serwisie nazywo.interia.pl. Portal kusi kibiców m.in. nowym mechanizmem oceny piłkarzy, który pozwoli wyłonić Asów i Cieniasów turnieju. Pod adresem pilkarskaruletka.pl udostępniono specjalną grę, w której internauci mogą skompletować - za wirtualne pieniądze - własną drużynę, składającą się z zawodników biorących udział w mistrzostwach Europy. Na uwagę zasługuje też darmowy e-book, przygotowany przez redakcję serwisu Smaker.pl, zawierający 114 przepisów na przekąski dla kibiców.

***

Z kolei w Wirtualnej Polsce, w ramach serwisu euro.wp.pl, wystartował specjalny live blog, w którym można znaleźć tekstowe relacje na żywo. Redaktorzy portalu kuszą kibiców świeżymi newsami, komentarzami ekspertów, infografikami i panoramami 3D prezentującymi polskie stadiony. Dostępna jest mobilna wersja serwisu - m.euro.wp.pl, aplikację Sport WP.PL działającą na smartfonach z systemem iOS i Android również wyposażono w moduł dotyczący Euro. Nie zabraknie też felietonów prezentujących mistrzostwa w krzywym zwierciadle - znajdziemy je pod adresem babol.pl.

***

W serwisie euro.nokaut.pl, który uruchomiła porównywarka cen Nokaut.pl, znajdziemy najnowsze informacje dotyczące turnieju, w tym kalendarz spotkań piłkarskich, głównym celem witryny ma być jednak łatwe wyszukiwanie ofert sklepów internetowych, które mogą zainteresować miłośników piłki nożnej. Strona będzie aktywna do końca mistrzostw.

***

Serwis społecznościowy NK we współpracy z magazynem Piłka Nożna utworzył specjalną grupę nk.pl/pilkanozna, w której miłośnicy tego sportu będą mogli poznawać się, wymieniać wrażenia z meczy, typować wyniki i zdobywać nagrody (do wygrania m.in. wyjazd na Superpuchar Hiszpanii do Barcelony). Z kolei członkinie grupy Piłkarski Babiniec - nk.pl/dlakobiet - mają do dyspozycji aplikację, w ramach której mogą oceniać zdjęcia piłkarzy biorących udział w mistrzostwach.

Czytaj także: Mecze Euro 2012 obejrzysz w internecie i w komórce

O informacje przydatne podczas mistrzostw został uaktualniony także serwis Panoramy Firm (panoramafirm.pl). Szczególny nacisk położono na aktualność danych kontaktowych hoteli, pensjonatów, hosteli, barów, pubów oraz taksówek w miastach, w których odbędą się rozgrywki lub przebywają reprezentacje. Dodano informacje o stadionach i strefach kibica. Wyszukiwarka dostępna jest także w wersji mobilnej dla wszystkich telefonów (m.pf.pl) oraz pod postacią aplikacji na iPhone'y i smartfony z Androidem.

***

Uruchomiony tuż przed mistrzostwami serwis Parkomi.pl ma łączyć ludzi dysponujących miejscami parkingowymi z tymi, którzy ich szukają. Mieszkańcy miast, w których będą rozgrywane mecze, mogą liczyć na dodatkowy zarobek, oferując przyjezdnym wolne miejsca na swojej posesji, garaż do wynajęcia czy plac, na którym można tymczasowo zaparkować. Zamieszczanie ofert w serwisie jest bezpłatne.

***

W ostatnich dniach praktycznie codziennie ogłaszane są otwarcia kolejnych odcinków dróg i autostrad mających zapewnić sprawną komunikację podczas turnieju. Aby nadążyć za tymi zmianami, serwis Targeo.pl we współpracy z GDDKiA i spółką PL2012 udostępniają aktualizowaną kilka razy dziennie mapę rekomendowanych tras pomiędzy miastami-gospodarzami Euro 2012. Zmiany w organizacji ruchu można na bieżąco sprawdzać na mapach Targeo, które zostały opublikowane także na stronach GDDKiA, w oficjalnym serwisie dla kibiców PolishGuide2012.pl oraz w serwisie dla smartfonów mTraffic.pl.

***

Przewodnik StepbyStep Miasta Euro na smartfony z Androidem, przygotowany przez firmę L4 Media, zawiera 13 tras, dzięki którym krok po kroku poznamy miasta, w których odbywają się rozgrywki. Prowadzą one przez najciekawsze miejsca Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska oraz miast ukraińskich - Kijowa, Lwowa, Doniecka i Charkowa. W e-booku znajdziemy również ciekawostki i fakty na temat stadionów oraz garść informacji praktycznych. Całość uzupełnia kilkaset kolorowych zdjęć.

Czytaj także: Najlepsze aplikacje mobilne na Euro 2012


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31