Jazda konna - drogie hobby? Sprawdź koszty utrzymania

28-08-2018, 12:01

W odróżnieniu od innych organów, żołądek u koni jest dość niewielkim narządem, a zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cały przewód trawienny i to, ile nawet średniej wielkości rumak potrafi ważyć. W związku z tym, niesamowicie istotne w pielęgnacji i dbaniu o tego ssaka okazuje się przede wszystkim skrupulatne dobieranie wartościowej i odżywczej paszy. Pod uwagę warto wziąć gotowe mieszanki, jakie są dzisiaj dystrybuowane już nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w serwisach online.

mat partnera

Duży zwierzak, małe porcje

Wydawać by się mogło, że rosły koń jest w stanie spożyć ogromne ilości serwowanego mu pokarmu. Oczywiście, patrząc na to, jak prezentuje się oferta sklepów internetowych typu Chrupka.eu specjalizujących się w sprzedaży aż dwudziestokilogramowych worków paszy, można byłoby przypuszczać, że ssak o którym mowa ma gigantyczne potrzeby. W rzeczywistości jednak wcale tak nie jest. Pozory mylą, a mitem jest, że im większy zwierzak, tym więcej musi się objadać. Regularne żywienie konia to podstawa, ale przy tym porcje, jakie mu dajemy powinny być stosunkowo nieduże. Zasada jest prosta – mały żołądek, a więc nie jest on w stanie strawić inaczej niż pobieżnie dużych ilości paszy, które mu podamy. Warto zatem odejść od reguły przekarmiania na rzecz racjonalnego, zbilansowanego żywienia. Podawanie pasz pełnych odżywczych wartości i cennych witamin, ale w niewielkich ilościach.

Bez rewolucji

Kiedy zamierzamy zmienić pokarm serwowany do tej pory naszemu zwierzakowi, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, aby nie przeprowadzać takich zmian drastycznie i gwałtownie. Mieszajmy dotychczasowe pożywienie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi rasowy koń sportowy, aby nie wyrządzić mu więcej szkód aniżeli pożytku. Istotne jest przyzwyczajenie ssaka do innego jedzenia niż to, z którym miał styczność do tej pory. Nawet wybór specjalistycznej paszy jak ta dystrybuowana za pośrednictwem serwisu Chrupka.eu, która jest certyfikowanym i sprawdzonym produktem dla zwierząt tego rodzaju, pełna witamin i minerałów, nie podawana stopniowo, a natychmiast może wywołać w organizmie rumaka istną rewolucję, wprowadzając ogólny rozstrój metaboliczny.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: