Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Do stomatologa warto chodzić nie tylko na kontrole. Również na wizytę warto umówić się wtedy, gdy zauważmy u siebie problemy mogące wskazywać na choroby zębów i jamy ustnej. Jakie objawy powinniśmy skonsultować ze stomatologiem jak najszybciej?

Jakie objawy warto skonsultować ze stomatologiem?

Jak często należy odwiedzać dentystę?

Zaleca się prowadzenie kontroli dentystycznych raz na pół roku albo też w innym wskazanym przez stomatologa terminie. Krótka kontrola stomatologiczna pozwoli wtedy na ocenę, czy zęby i cała jama ustna są zdrowe.

W przypadku, gdy stomatolog zauważy różne niepokojące zmiany, na przykład ogniska próchnicy, będzie mógł on od razu przystąpić do leczenia, zanim dojdzie do powiększenia próchnicy, która może wywołać również konieczność leczenia kanałowego.

Poza regularnym odwiedzaniem stomatologa warto też wiedzieć, jakie objawy będą wymagały od nas umówienia się na wizytę dodatkowo, ponieważ powiązane mogą być one z dolegliwościami zębów i jamy ustnej.

Umów się na wizytę już teraz – stomatolog Olsztyn – https://dental-studio.com.pl/ skorzystaj z szybkiej pomocy stomatologicznej i zadbaj o swój uśmiech!

Objawy dolegliwości zębów i jamy ustnej – na co zwrócić uwagę?

O rozwijających się chorobach zębów oraz jamy ustnej mogą świadczyć różne symptomy. Często są one jednak przez pacjentów bagatelizowane. W efekcie zgłaszają się oni do gabinetu stomatologa dość późno, gdy konieczne jest już bardziej złożone, ale też droższe leczenie.

Do objawów, które wymagają konsultacji ze stomatologiem, zaliczane są głównie:

  • Bóle – dotyczy to nie tylko bólu znacznego, stałego, ale również dolegliwości pojawiających się przy nagryzaniu czy też podczas styczności z chłodnymi, ciepłymi, słodkimi produktami. Warto też skonsultować ze stomatologiem odczuwane bóle szczęki i bóle głowy niewiadomego pochodzenia.

  • Kamień nazębny – stanowi on nie tylko problem estetyczny, lecz też sprzyja dolegliwościom przyzębia, w tym paradontozie, dlatego należy regularnie go usuwać.

  • Obniżenie linii dziąseł – może towarzyszyć ono narastającemu kamieniowi nazębnemu i jest jednym z pierwszych objawów paradontozy.

  • Bolesne, zaczerwienione, obrzęknięte dziąsła – są one objawem chorób przyzębia, ale również objawy tego typu mogą pojawiać się przy infekcjach, ropniach zębów.

  • Pęknięcie, wybicie i inne uszkodzenia zębów – wtedy ząb wymaga odpowiedniego zabezpieczenia oraz odbudowy.

  • Zmiana koloru zęba na siny, szary – oznacza to, że w ząb wdała się martwica, dlatego konieczne jest jego leczenie kanałowe.

  • Nieświeży oddech – najczęściej oznacza on infekcję.

Gdy zatem odczuwane są powyższe objawy, warto zdecydować się na szybką wizytę u dentysty!

 

Foto: Pixabay.com. Źródło: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *