Jaki worek transportowy wybrać do firmy?

21-10-2019, 06:41

Myli się ten, kto sądzi, że worki transportowe to coś na wzór zwykłej torby, która sprawdzi się jedynie w pieszej turystyce. Ciągłe unowocześnianie tego typu rozwiązań sprawia, że powstają coraz to nowe modele, wyspecjalizowane do konkretnych zadań.

worek transportowy

Tym razem skupimy się na worku transportowym dla firm. Przekonamy się, jakie funkcje i właściwości powinien on posiadać i w czym objawia się jego specyfika i zastosowanie. Zaczynamy!

Turystycznie, czy dla firmy?

Worek transportowy jest inwestycją, która - jeszcze jakiś czas temu - sprawdzała się wyłącznie w zastosowaniach turystycznych.

Dziś, przy tak dużej multiplikacji branż i specjalności, jego popularność znacznie wzrasta i to nawet w kontekście prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Istnieje sporo firm, które (z racji swej specyfikacji) mogą wykorzystywać tego typu sprzęt. Chodzi mianowicie o firmy związane z branżą:

  • transportową,
  • turystyczną,
  • nagłośnieniową,
  • spożywczą itd.

Oczywiście to tylko przykłady. Zastosowanie dobrych worków transportowych w przypadku przedsiębiorstw jest znacznie szersze.

Worek dla przedsiębiorstwa - wymagane funkcje i specyfikacja

Dobry worek transportowy z przeznaczeniem dla firmy, powinien posiadać szereg funkcji i właściwości, z których najważniejsze, to:

1. Odpowiednia pojemność, która w przypadku worków dla firm powinna oscylować w zakresie od 45 do nawet 80 litrów. Duże worki sprawdzą się zwłaszcza w przypadku branży nagłośnieniowej, gdzie wymaga się zastosowania masywnego i ciężkiego sprzętu, wraz z podłączonym akumulatorem. Z worków o mniejszej pojemności może skorzystać np. branża spożywcza.

2. Wyściółka - jeśli worek transportowy ma być czymś na miarę narzędzia pracy, powinien on zostać wyposażony w delikatną wyściółkę. Najlepiej, jeśli będzie się ona znajdować na paskach i oparciu worka. Dzięki temu, nawet intensywny marsz nie doprowadzi do powstania bolesnych otarć.

3. Pas biodrowy - ciężkie worki transportowe trudno ustabilizować wyłącznie na naramiennych paskach. Ponadto, jeśli ich masa jest stosunkowo duża, mogą one szybko doprowadzić do nieprawidłowej postawy ciała. Dlatego każdy worek do zastosowań firmowych powinien posiadać specjalny pas biodrowy, który umożliwia jego umocowanie właśnie na wysokości bioder. System ten przedkłada się na wyższy komfort noszenia i lepszą stabilizację ładunku.

4. Klapa z okienkiem informacyjnym - jeśli worek ma być wykorzystywany do celów firmowych, warto zadbać o jego prawidłowe oznaczenie. W tym celu warto zakupić worek ze specjalną, przezroczystą klapą. Wykonana jest ona ze specjalnego, wodoodpornego tworzywa sztucznego, zabezpieczającego np. kartkę przed działaniem wilgoci.

5. Dodatkowe uchwyty to kolejny atut firmowego worka transportowego. Niemniej montuje się je wyłącznie w mniejszych workach, których pojemność sięga maksymalnie 50 litrów. W workach o znacznie większej pojemności ich montaż nie jest zasadny, chyba, że mają one postać dodatkowych, ukrytych i materiałowych uchwytów. Trzeba pamiętać, że zwykle nie są one dostosowane do obciążeń przekraczających wspomniane 50 kg.

6. Materiał wykonania to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem worka transportowego dla firmy. Po pierwsze, powinien być on przyjazny dla skóry. Wentylacja i komfort noszenia to aspekty szczególnie istotne w przypadku pleców i ramion. Tanie tworzywa sztuczne mogą łatwo doprowadzić do odparzeń, które - same w sobie - znacznie utrudniają transport worka. Po drugie, materiał ten powinien zabezpieczać wnętrze torby przed działaniem ciepła. Cecha ta jest szczególnie ważna, gdy transportujemy w worku przedmioty o niewielkiej odporności na działanie ciepła.

7. Wewnętrzna, pojemna kieszeń na górnej pokrywie to niezbędny element w każdym, firmowym worku transportowym. Rozwiązanie to jest przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ pozwala na szybki dostęp do interesujących nas przedmiotów, bez konieczności rozpinania całej torby. Wystarczy zdjąć ją i rozpiąć wspomnianą kieszeń. Opcja ta sprawdzi się zwłaszcza w przypadku jednoosobowych firm usługowych, zajmujących się np. fotografią, bądź transportem innych, małych choć niezbędnych przedmiotów.

8. Pętle mocujące to kolejny gadżet, który sprawdzi się w przypadku firmowych worków transportowych. Dzięki nim można je zawiesić np. na linie, zabezpieczając w ten sposób worek przed kontaktem z podłożem. Dzięki pętlom możemy też wciągnąć nasz worek transportowy na określoną wysokość. Z funkcji tej skorzystają zwłaszcza te przedsiębiorstwa, które na co dzień zajmują się turystyką, lub surwiwalem.

Worki transportowe dla firm - podstawowe właściwości

Wbrew pozorom, właściwości worków dla firm nie powinny w dużej mierze odbiegać od właściwości rozwiązań typowo turystycznych. Ma to związek z bardzo zróżnicowaną specyfiką poszczególnych branż.

Jeśli worek transportowy z przeznaczeniem dla firmy ma spełniać swoje zadanie, powinien przede wszystkim zabezpieczać przenoszone w nim przedmioty, przed działaniem warunków zewnętrznych. Oczywiście przede wszystkim chodzi tu o deszcz, śnieg, intensywne światło słoneczne i promieniowanie UV. Niemniej, dobry worek powinien również chronić wnętrze przed skutkami upadku, otarć np. o skalne granie i chwilowego zanurzenia się w wodzie. Materiał stosowany do produkcji worka powinien również bardzo dobrze znosić długotrwałe oddziaływanie na pozór mało szkodliwych warunków zewnętrznych. Chodzi tutaj o piach (który może doprowadzić do uszkodzenia zamków), transport ostrych narzędzi i przedmiotów a także długotrwałe obciążenie uchwytów i pasków mocujących. Istotne jest też szycie poszczególnych powłok worka, które musi zapewniać mu maksymalną szczelność w każdych warunkach.

Podsumowanie

Idealny worek transportowy dla firmy to sprzęt, który musi przede wszystkim zabezpieczać przenoszone przedmioty. Co więcej, musi on sprawdzić się w każdych warunkach, niezależnie czy mówimy o firmie z branży IT, czy też o przedsiębiorstwie powiązanym z branżą surwiwalową. Poza tym worek ten powinien - w każdym przypadku - gwarantować komfort swemu użytkownikowi.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag worek transportowytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: