Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Organizacja pracy przedsiębiorstwa przy pomocy dedykowanego oprogramowania stała się globalnym standardem. Warto podkreślić, że rozwiązania tego typu nie są zarezerwowane wyłącznie dla ogromnych międzynarodowych korporacji – z powodzeniem korzystają z nich również średnie firmy, które pragną zoptymalizować wewnętrzne workflow i uwolnić cenne roboczogodziny swoich pracowników.

Wybór właściwego narzędzia nie jest jednak prosty. Na rynku znajduje się obecnie wiele narzędzi kadrowo-płacowych, różniących się zarówno funkcjonalnościami, jak i modelem dystrybucji. Jaki system HR wybrać, aby proces jego wdrożenia wiązał się z jak najmniejszymi niedogodnościami?

Jaki system HR wybrać? Model SaaS kontra On-Premise

Jaki system HR wybrać – analiza dystrybucji On-Premise

Oprogramowanie w wariancie On-Premise do niedawna stanowił ogólnie przyjęty standard. Kupujący uiszczał jednorazową opłatę, związaną z uiszczaniem licencji, otrzymując w zamian dostęp do programu. Jednym z flagowych przykładów systemów, opierających się o to rozwiązanie, jest Windows – kupno systemu upoważniało nabywcę do wgrania oprogramowania na jeden komputer i korzystania z niego przez nieograniczony czas.

Warto pamiętać jednak, że to, co doskonale sprawdza się w przypadku użytkownika indywidualnego, nie musi spełniać oczekiwania w przypadku firm. Wydatki na oprogramowanie kadrowo-płacowe w modelu On-Premise mogą nie kończyć się na zakupie samego systemu – dana firma musi dysponować również odpowiednim zapleczem technologicznym, które umożliwi jej bezpieczne gromadzenie kluczowych danych na temat pracowników i kontrahentów.

 

Jaki system HR wybrać – kto zyska na modelu SaaS?

Na przestrzeni ostatnich lat model dystrybucji On-Premise jest coraz skuteczniej wypierany przez tzw. Software as a Service (SaaS). Jednym z najbardziej znanych przykładów takiego oprogramowania jest powszechnie znany Microsoft Office 365 – użytkownik uiszcza stosowną opłatę subskrypcyjną, uzyskując dostęp do wszystkich funkcjonalności.

Zaletą tego rodzaju dystrybucji jest brak konieczności inwestycji w infrastrukturę IT oraz pełna transparentność ponoszonych kosztów. Wykonywanie kopii zapasowych czy aktualizacji spoczywa po stronie dostawcy oprogramowania, a klient zyskuje komfortowy dostęp do oprogramowania z komputera, tabletu bądź smartfona z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

 

Zastanawiasz się, jaki system HR wybrać? Poznaj Teta AIR

Szukasz funkcjonalnego oprogramowania HR, które nie będzie wymagać inwestycji w stosowne zaplecze IT? Zapoznaj się z charakterystyką systemu Teta AIR – rozwiązania dla średnich firm, oferowanego w modelu SaaS, które pomoże Ci usprawnić organizację wewnętrzną. Już dziś umów się na prezentację z ekspertem Teta i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w nowoczesny program kadrowo-płacowy oferujący, m.in. naliczanie wynagrodzeń, elektroniczną obsługę urlopów, planowanie czasu pracy, generowanie rocznych PIT-ów, bilansowanie nadgodzin, udostępnienia pracownikom aktualizacji danych w formie elektronicznej oraz wiele innych.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw oparty o model SaaS


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G DataTematy pokrewne:  

tag SaaStag on-premisestag nolstag nolh