Jaki system HR wybrać? Model SaaS kontra On-Premise

12-07-2021, 10:44

Organizacja pracy przedsiębiorstwa przy pomocy dedykowanego oprogramowania stała się globalnym standardem. Warto podkreślić, że rozwiązania tego typu nie są zarezerwowane wyłącznie dla ogromnych międzynarodowych korporacji – z powodzeniem korzystają z nich również średnie firmy, które pragną zoptymalizować wewnętrzne workflow i uwolnić cenne roboczogodziny swoich pracowników.

Wybór właściwego narzędzia nie jest jednak prosty. Na rynku znajduje się obecnie wiele narzędzi kadrowo-płacowych, różniących się zarówno funkcjonalnościami, jak i modelem dystrybucji. Jaki system HR wybrać, aby proces jego wdrożenia wiązał się z jak najmniejszymi niedogodnościami?

Jaki system HR wybrać? Model SaaS kontra On-Premise

Jaki system HR wybrać – analiza dystrybucji On-Premise

Oprogramowanie w wariancie On-Premise do niedawna stanowił ogólnie przyjęty standard. Kupujący uiszczał jednorazową opłatę, związaną z uiszczaniem licencji, otrzymując w zamian dostęp do programu. Jednym z flagowych przykładów systemów, opierających się o to rozwiązanie, jest Windows – kupno systemu upoważniało nabywcę do wgrania oprogramowania na jeden komputer i korzystania z niego przez nieograniczony czas.

Warto pamiętać jednak, że to, co doskonale sprawdza się w przypadku użytkownika indywidualnego, nie musi spełniać oczekiwania w przypadku firm. Wydatki na oprogramowanie kadrowo-płacowe w modelu On-Premise mogą nie kończyć się na zakupie samego systemu – dana firma musi dysponować również odpowiednim zapleczem technologicznym, które umożliwi jej bezpieczne gromadzenie kluczowych danych na temat pracowników i kontrahentów.

 

Jaki system HR wybrać – kto zyska na modelu SaaS?

Na przestrzeni ostatnich lat model dystrybucji On-Premise jest coraz skuteczniej wypierany przez tzw. Software as a Service (SaaS). Jednym z najbardziej znanych przykładów takiego oprogramowania jest powszechnie znany Microsoft Office 365 – użytkownik uiszcza stosowną opłatę subskrypcyjną, uzyskując dostęp do wszystkich funkcjonalności.

Zaletą tego rodzaju dystrybucji jest brak konieczności inwestycji w infrastrukturę IT oraz pełna transparentność ponoszonych kosztów. Wykonywanie kopii zapasowych czy aktualizacji spoczywa po stronie dostawcy oprogramowania, a klient zyskuje komfortowy dostęp do oprogramowania z komputera, tabletu bądź smartfona z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

 

Zastanawiasz się, jaki system HR wybrać? Poznaj Teta AIR

Szukasz funkcjonalnego oprogramowania HR, które nie będzie wymagać inwestycji w stosowne zaplecze IT? Zapoznaj się z charakterystyką systemu Teta AIR – rozwiązania dla średnich firm, oferowanego w modelu SaaS, które pomoże Ci usprawnić organizację wewnętrzną. Już dziś umów się na prezentację z ekspertem Teta i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w nowoczesny program kadrowo-płacowy oferujący, m.in. naliczanie wynagrodzeń, elektroniczną obsługę urlopów, planowanie czasu pracy, generowanie rocznych PIT-ów, bilansowanie nadgodzin, udostępnienia pracownikom aktualizacji danych w formie elektronicznej oraz wiele innych.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw oparty o model SaaS

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag SaaStag on-premisestag nolstag nolh

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.