Sposób na efektywniejszą współpracę z Pacjentem oraz szybsze układanie jadłospisów

12-07-2021, 09:01

Wielu specjalistów z zakresu żywienia zastanawia się, jak efektywniej spędzać czas poświęcany układaniu jadłospisów raz pomagać Pacjentom szybciej osiągać zamierzone efekty. Często rozwiązania tych problemów szukają całkowicie nie w tym miejscu, w którym powinni.

Układanie jadłospisów – czy to jest najważniejsze?

Pracując nad jadłospisami przez dłuższy, czas wyrabiamy sobie już własne nawyki, które nam ten proces ułatwiają, bądź po prostu znacznie przyspieszają. Ważne jest oprogramowanie dietetyczne, które pozwala nam coraz bardziej optymalizować prowadzone procesy, co przekłada się bezpośrednio na nasz przychód.

Samo szybkie komponowanie jadłospisów nie jest jednak jedynym czynnikiem, który możemy poprawić. Wielu specjalistów ceni sobie bazę potraw oraz produktów, którą może dowolnie rozszerzać wg. własnych potrzeb.

Taka możliwość pozwala nie tylko budować cenną, prywatną bazę, z której korzystać możemy przez cały czas trwania dietetycznej kariery, ale także znacznie zmniejsza czas układania nowych jadłospisów.

Każdy dietetyk, podczas układania diet, często napotyka się na przepis, który mógłby się sprawdzić u danego Pacjenta, ale niekoniecznie lubi on wszystkie jego składniki. W idealnym scenariuszu tworzymy szybko duplikat potrawy i pozbywamy się/zamieniamy produkt, którego nasz Pacjent nie lubi/nie toleruje.

Tak zmodyfikowaną potrawę zapisujemy w naszej prywatnej bazie oraz modyfikujemy odpowiednio jej nazwę, aby łatwiej ją rozpoznać w przyszłości.

Tym sposobem Pacjent zyskuje potrawę, która wpisuje się idealnie w jego wymagania, a My, jako specjaliści oszczędzamy masę czasu, dzięki wykorzystaniu już istniejącego przepisu.

Zmieniliśmy więc układanie jadłospisu od zera w szybki proces, polegający na dopasowaniu posiadanych przez nas w bazie potraw do wymagań danego Pacjenta.

Przekazanie jadłospisu – czy zawsze wiąże się z wizytą?

Sposób na efektywniejszą współpracę z Pacjentem oraz szybsze układanie jadłospisów

Mamy gotowy jadłospis i chcemy go przekazać Pacjentowi. Jak tego dokonać w najbardziej wygodny dla Pacjenta oraz dla nas sposób?  

Specjaliści najczęściej wybierają fizyczną wizytę w gabinecie, dzięki której mają okazję usłyszeć zdanie Pacjenta nt. przygotowanego jadłospisu.

Czy jest to jednak dobry sposób? Zastanowiliśmy się nad tym i przygotowaliśmy sposób, który naszym zdaniem będzie najbardziej efektywny.

Wygeneruj jadłospis w formacie, który będzie dla Pacjenta wygodny

Dobry program do zarządzania gabinetem oraz układana jadłospisów pozwoli Ci nie tylko wykonywać te procesy szybciej, ale także da możliwość wyboru najwygodniejszego sposobu ich przeprowadzenia.

Tym sposobem możesz przesłać Pacjentowi jadłospis w kilku formatach:

  • Jako plik PDF, który Pacjent może wydrukować w domu,
  • Wersję elektroniczną jadłospisu dostępną do odtworzenia oraz pobrania na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu oraz przeglądarki internetowej,
  • Wersję mobilną, dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony z różnymi systemami operacyjnymi.

Wybierasz sposób, który najbardziej będzie odpowiadał Tobie oraz Twojemu Pacjentowi.

Jeśli chodzi o feedback, który zbieramy podczas wizyty fizycznej, to możesz bardzo łatwo przeprowadzić taką rozmowę z Pacjentem po odebraniu diety, np. w formie wideo-konsultacji. Tym sposobem Pacjent będzie miał także więcej czasu na zapoznanie się z jadłospisem oraz przygotowanie listy pytań.

Prowadź dokumentację i zapisuj notatki

Twój Pacjent nie polubił produktu, który mu przekazałeś w diecie? Zanotuj to w specjalnej zakładce, która pozwoli Ci śledzić te informacje podczas układania jadłospisu. Taką możliwość znajdziesz w odpowiednio dopasowanym programie do układania jadłospisów.

Wyświetlanie takich informacji w formie graficznej podczas tworzenia diety jest niezmiernie przydatne.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag układanie jadłospisówtag nowptag nols
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.