Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jaka jest zdolność kredytowa przy minimalnej krajowej?

19-08-2019, 08:54

Niskie stopy procentowe i dobra sytuacja gospodarcza zachęcają do wzięcia kredytu, ale czy zarabiając najniższą krajową mamy w ogóle szansę na ten zastrzyk gotówki? Czy raczej lepiej sobie nie robić nadziei?

pieniądze

Minimalna krajowa rośnie, ale czy to przekonuje banki?

Co chwila słychać entuzjastyczne głosy dotyczące naszego rynku pracy, a także pędzącej gospodarki. I dużo w tym prawdy, co szczególnie widać po rekordowo niskim poziomie bezrobocia (stan na sierpień 2019 r.). Mocno podkreślana jest także stale wzrastająca średnia krajowa, która czasem dziwi, ale też wprawia w zakłopotanie, czy zwyczajnie śmieszy, bo kwota ponad 5 tysięcy brutto wygląda na astronomicznie wysoką - zwłaszcza jak porównamy ją do minimalnej krajowej. 

A taką właśnie otrzymuje każdego miesiąca ponad milion Polaków pracujących na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Mimo że stale wzrasta (obecnie to 2250 zł, a od 2020 - 2450 zł) to bardzo daleko jej do średniej. To sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy ma czego szukać w banku? Od czego zależy zdolność kredytowa przy minimalnej krajowej?

Jak sprawdzają nas banki?

Każda instytucja bankowa nas sprawdzi, wnikliwe analizując historię spłat naszych zobowiązań w Biurze Informacji Kredytowej. Widać tu jak czarno na białym, czy wcześniej zaciągaliśmy kredyty, pożyczki oraz chwilówki. Są tu również informacje dotyczące mandatów, rachunków, a nawet rat za zakupiony w sklepie sprzęt. Banki podchodzą do tego restrykcyjnie, odmawiając przyznania kredytu osobom, które miały problemy ze spłatą w przeszłości. Ale BIK to nie wszystko, bo banki sprawdzają przede wszystkim, jaka jest nasza sytuacja finansowa, biorąc pod uwagę wysokość miesięcznych wydatków oraz ilość osób na utrzymaniu. 

Nie dostaliśmy kredytu. Co dalej?

Niestety, nie udało nam się uzyskać kredytu, lecz nie składamy broni, bo wiemy, że mamy jeszcze jedno pewne wyjście - pożyczkę, którą przyznają instytucje pozabankowe. Nie mają one aż tak restrykcyjnych warunków, więc zdecydowanie łatwiej zdobyć tu dodatkowe pieniądze. Oczywiście, i tu zdarzają się odmowy, ale nie są tak częste, jak w przypadku banków. Na rynku jest jednak wiele firm oferujących taką pomoc, jak więc sprawdzić, czy wybrana przez nas oferta będzie najlepsza? Odpowiedzią są pożyczki w bezdochodu.pl, gdzie szybko i pewnie przekonamy się, z jakimi propozycjami mamy do czynienia. Łatwiej dzięki temu będzie wybrać najkorzystniej. 

Podsumowując, widzimy, że choć można uzyskać kredyt przy minimalnej krajowej, to czasem może być to mocno utrudnione lub niemożliwe. W takiej sytuacji jednak nie jesteśmy pod ścianą, bo z dużym prawdopodobieństwem pieniądze będą w stanie pożyczyć nam instytucje pozabankowe.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:












Tematy pokrewne:  

tag pożyczkitag komunikat firmy