Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Branża IT jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów pracy. Przyciągają one coraz większe rzesze potencjalnych pracowników. Specyfika dynamicznie rozwijającego się rynku usług IT i jego duża różnorodność sprawiają, że każdy, niezależnie od wykształcenia i predyspozycji, może spróbować swoich sił w tym obszarze. Praca w IT wymaga połączenia zdobywanych w pocie czoła umiejętności, abstrakcyjnego myślenia i zdolności analitycznych.

O branży IT mówi się, że jest rynkiem pracownika, a nie pracodawcy. Oznacza to, że to pracownicy mogą dyktować warunki. Nic dziwnego, że dla wielu osób bycie programistą to spełnienie marzeń o zawodowej stabilizacji.

Znalezienie pierwszej pracy IT wydaje się niemożliwe bez doświadczenia. Jednak wbrew pozorom, dobrze przygotowany początkujący developer może dostać pracę w IT, nawet jeśli nie posiada doświadczenia. Jak dobrze przygotować się do pracy i jakie umiejętności rozwijać, żeby znaleźć pierwszą w pracę w IT?

Na pewno ofert pracy warto poszukać na dedykowanych portalach (job board it) np. tutaj: www.wearehiring.it

Jakie są zawody w branży IT?

Jak znaleźć pracę w IT?

Dynamiczny rozwój branży IT i jej spora różnorodność przyczyniają się do wzrostu zainteresowania ofertami pracy w tej dziedzinie. Oto najpopularniejsze stanowiska w tym sektorze:

  • Web Developer - Specjalista IT w tym zakresie zajmuje się programowaniem stron i serwisów internetowych. Nie jest to proste zadanie, gdyż obecnie specjalistyczna strona internetowa łączy ze sobą różne elementy – grafikę, tekst, bazy danych, serwisy społecznościowe, a także dedykowane aplikacje.
  • Architekt IT - Ten zawód w branży IT wygrywa większość rankingów na najlepszą pracę. Architekt IT musi znać skomplikowane technologie (bazy danych, aplikacje), a także mieć umiejętność łączenia wszystkich modułów systemu informacyjnego w efektywnie działającą całość.
  • Project manager - Specjaliści z branży IT to nie tylko programiści, ale także osoby, które posiadają rozwinięte umiejętności „miękkie”. Dlatego pracę w IT znajdą także prawnicy, marketingowcy, pracownicy działów wsparcia, handlowcy oraz managerowie. 

Dobrze przygotuj CV

Masz już na celowniku świetną firmę i widzisz na ich stronie, że trwa rekrutacja. Pora wysłać aplikację! Twoje CV powinno być czytelne i jasno komunikować Twoją wartość dla firmy. 

  • Zamieszczanie wszystkich informacji w porządku chronologicznym. Przede wszystkim zawrzyj ważne informacje na początku. Nikt nie będzie ich szukał w połowie trzeciej strony. 
  • Wklej w CV linki do swoich projektów, z których jesteś dumny.
  • Pilnuj ortografii i zadbaj o przejrzystość swojego życiorysu.
  • Zamieść stosowne, profesjonalne zdjęcie, najlepiej w jasnej koszuli. Jeśli nie masz żadnego dobrego, po prostu go nie załączaj. 

Najważniejsze to stale się rozwijaj, rób kursy i szkolenia i nie trać wiary w swoje możliwości. Bądź wytrwały w swoich poszukiwaniach wymarzonej pracy, która na pewno się znajdzie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. Freepik










fot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag praca w ITtag nolstag branża ITtag ALHtag A12Mnflh