Jak zaplanować przeprowadzkę?

08-11-2019, 08:35

Przeprowadzka to coś, co przyprawia nas o ból głowy już na samą myśl. Ogólny chaos, dużo kartonów i rzeczy do przeniesienia i zwykle niewielki zasób czasu sprawiają, że większość z nas ich nie lubi, chociaż nie jesteśmy  w stanie uniknąć co najmniej jednej czy dwóch w ciągu naszego życia. Jak zatem sprawić, aby był to proces szybki i sprawny? W jaki sposób się zorganizować, by przeprowadzka była szybka i możliwie bezbolesna?

przeprowadzka

  1. Dobry plan to podstawa
  2. Opisuj kartony i szereguj je według wagi
  3. W nowym miejscu wypakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Dobry plan to podstawa

Przeprowadzki to zawsze rzecz, która zabiera nam dużo czasu, siły i często również nerwów. Zwykle przy okazji zmiany miejsca zamieszkania okazuje się, jak dużo rzeczy posiadamy, a także jak trudno jest je jakoś sensownie zorganizować do przeniesienia. Z tego powodu zanim w ogóle zaczniemy, warto przygotować sobie dokładny plan działania. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy zorganizować sobie kartony o różnej wielkości lub oznaczone w jaki sposób, tak aby łatwo móc odróżnić np. ubrania od sprzętu kuchennego czy książek. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług firmy od przeprowadzek - dzięki temu wszystkie rzeczy zabierzemy na raz.

Opisuj kartony i szereguj je według wagi

Aby sprawnie zapakować nasz dobytek - a potem móc się połapać, co gdzie jest - dobrze jest zastosować jakiś system oznaczenia kartonów. Możemy wybrać różnokolorowe, jeżeli mamy taką opcję, albo po prostu opisywać każde pudełko markerem, najlepiej od góry i na jednym z boków. Lepszym wyborem na przeprowadzki Warszawa jest wybranie średniej wielkości opakowań, ponieważ łatwiej będzie je nam później zabrać na piętro do nowego mieszkania, czy znieść do samochodu z tego, które opuszczamy. W przypadku ciężkich rzeczy mniejsze pudełka również umożliwią nam w ogóle ich udźwignięcie. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://szafagra-przeprowadzki.pl/.

W nowym miejscu wypakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Oznaczanie pudełek ma nam pomóc nie tylko w uporządkowaniu opróżniania jednego mieszkania, ale także wprowadzenia się do nowego. Dzięki temu możemy od razu odszukać i wyjąć najpotrzebniejsze rzeczy, a te mniej ważne, jak np. obejrzane już filmy czy przeczytane książki zostawić sobie na później. Taki podział jest istotny szczególnie, gdy przeprowadzamy się w tygodniu lub pod koniec weekendu i np. następnego dnia rano musimy już być w pracy. Części rzeczy najpewniej również nie będziemy mieli w ogóle potrzeby wyjmować, a dzięki opisom na kartonach łatwo oddzielimy je od pozostałych.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag przeprowadzkatag komunikat firmy


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.