Jak zaplanować przeprowadzkę?

08-11-2019, 08:35

Przeprowadzka to coś, co przyprawia nas o ból głowy już na samą myśl. Ogólny chaos, dużo kartonów i rzeczy do przeniesienia i zwykle niewielki zasób czasu sprawiają, że większość z nas ich nie lubi, chociaż nie jesteśmy  w stanie uniknąć co najmniej jednej czy dwóch w ciągu naszego życia. Jak zatem sprawić, aby był to proces szybki i sprawny? W jaki sposób się zorganizować, by przeprowadzka była szybka i możliwie bezbolesna?

przeprowadzka

  1. Dobry plan to podstawa
  2. Opisuj kartony i szereguj je według wagi
  3. W nowym miejscu wypakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Dobry plan to podstawa

Przeprowadzki to zawsze rzecz, która zabiera nam dużo czasu, siły i często również nerwów. Zwykle przy okazji zmiany miejsca zamieszkania okazuje się, jak dużo rzeczy posiadamy, a także jak trudno jest je jakoś sensownie zorganizować do przeniesienia. Z tego powodu zanim w ogóle zaczniemy, warto przygotować sobie dokładny plan działania. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy zorganizować sobie kartony o różnej wielkości lub oznaczone w jaki sposób, tak aby łatwo móc odróżnić np. ubrania od sprzętu kuchennego czy książek. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług firmy od przeprowadzek - dzięki temu wszystkie rzeczy zabierzemy na raz.

Opisuj kartony i szereguj je według wagi

Aby sprawnie zapakować nasz dobytek - a potem móc się połapać, co gdzie jest - dobrze jest zastosować jakiś system oznaczenia kartonów. Możemy wybrać różnokolorowe, jeżeli mamy taką opcję, albo po prostu opisywać każde pudełko markerem, najlepiej od góry i na jednym z boków. Lepszym wyborem na przeprowadzki Warszawa jest wybranie średniej wielkości opakowań, ponieważ łatwiej będzie je nam później zabrać na piętro do nowego mieszkania, czy znieść do samochodu z tego, które opuszczamy. W przypadku ciężkich rzeczy mniejsze pudełka również umożliwią nam w ogóle ich udźwignięcie. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://szafagra-przeprowadzki.pl/.

W nowym miejscu wypakuj rzeczy w odpowiedniej kolejności

Oznaczanie pudełek ma nam pomóc nie tylko w uporządkowaniu opróżniania jednego mieszkania, ale także wprowadzenia się do nowego. Dzięki temu możemy od razu odszukać i wyjąć najpotrzebniejsze rzeczy, a te mniej ważne, jak np. obejrzane już filmy czy przeczytane książki zostawić sobie na później. Taki podział jest istotny szczególnie, gdy przeprowadzamy się w tygodniu lub pod koniec weekendu i np. następnego dnia rano musimy już być w pracy. Części rzeczy najpewniej również nie będziemy mieli w ogóle potrzeby wyjmować, a dzięki opisom na kartonach łatwo oddzielimy je od pozostałych.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przeprowadzkatag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: