Internet zmienił sposób w jaki patrzymy na przedświąteczne zakupy. Coraz częściej to właśnie w sieci poszukujemy idealnych produktów na prezenty dla naszych bliskich. To sieć jest coraz częstszym miejscem, gdzie dokonujemy zakupów oraz gdzie znajdujemy informację o produktach.
Polacy coraz częściej korzystają z Internetu i coraz częściej ich zwyczaje upodabniają się do internautów z Ameryki. Tutaj przykładem może być choćby szaleństwo związane z Black Friday, a także robienie zakupów świątecznych wcześniej, już na początku grudnia. Jak pokazują badania, wyszukania produktów w przeglądarkach zwiększają się już w drugiej połowie listopada i szał zakupów trwa nieustannie aż do rozpoczęcia świąt, a nawet dłużej.
Właśnie, kolejnym zwyczajem który Polacy sobie przywłaszczyli jest poświąteczny szał zakupowy. Jak pokazują raporty przychód ze sprzedaży na granicy grudnia i stycznia przewyższa nawet przychód z przedświątecznych zakupów. Jest to spowodowane licznymi promocjami oraz naprawdę atrakcyjnymi cenami. Właściciele wielkich sklepów internetowych chcąc się pozbyć nadwyżki produktów, które zostały po okresie świątecznym. Zalegające produkty to pełne magazyny, które trzeba szybko zwolnić, aby móc zapełnić je produktami idealnymi i na nadchodzący sezon.
Polscy internauci są coraz odważniejsi w sieci i coraz częściej to właśnie w Internecie dokonują zakupów. Internet jest także doskonałą bazą produktów, źródłem informacji o nich oraz o cenach. Nawet pozostając przy standardowym sposobie zakupów w sklepie stacjonarnym, Polacy uruchamiają porównywarki cen w Internecie np. www.zlotesklepy.pl, aby móc dokładnie porównać ceny w sieci z ceną produktu, na który właśnie patrzą w sklepie. Dodatkowo, coraz częściej opieramy się na opinii znajomych z social media, a także na opinii obecnej na licznych blogach oraz portalach tematycznych.
Handel internetowy w Polsce prezentuje się całkiem nieźle na tle Europy. Choć nadal przeciętny Niemiec wydaje o wiele większą sumę pieniędzy w sieci niż Polak, to nie jest jeszcze powód do płaczu, ponieważ zarobki przeciętnego Polaka także są mniejsze. Choć jesteśmy coraz odważniejsze w sieci, to badania pokazują że nadal nie ufamy technologicznym nowinkom, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Nadal boimy się oszustw w sieci oraz opisu produktu oderwanego od rzeczywistości. Wszystkim nieufny przypominamy, że te czasy dawno minęły, a obecnie handel w sieci jest określony prawnie i nieuczciwy handlarz może dostać poważne kary za nieuczciwą sprzedaż.
Trend zakupów internetowych nieustannie rośnie, Polacy w Internecie kupują coraz chętniej coraz odważniej i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywać.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Europa Środkowa inwestuje w IoT. W 2018 rynek w regionie urośnie o ponad 15%
|
|
|
|
|
|