Branżę chemii gospodarczej można podzielić na chemię profesjonalną i chemię gospodarczą. Produkty chemii profesjonalnej zawierają substancję aktywną o większym stężeniu i mają szereg dodatkowych właściwości. Są przeznaczone do sprzątania wielkopowierzchniowych obiektów użyteczności publicznej. Produkty chemii gospodarczej są przeznaczone do utrzymania czystości w gospodarstwach domowych. Wybierając środki czystości, należy określić rodzaj i wielkość powierzchni oraz stopień ich zabrudzenia. Środki czystości przeznaczone do sprzątania gospodarstw domowych są gotowe do użycia bez rozcieńczenia, są konfekcjonowane w opakowaniach ułatwiających dozowanie i najczęściej nadających się do recyklingu. W skład chemii gospodarczej wchodzą środki do mycia i czyszczenia podłóg, środki do czyszczenia mebli, płyny do mycia szyb, środki do zmywarek i mycia naczyń, środki do prania i płukania, preparaty do higieny toalet oraz cała gama środków czyszczących, zmywających i szorujących przeznaczona do różnych powierzchni. Czołowi producenci starają się produkować możliwie pełny asortyment chemii gospodarczej.
Podstawowe kryteria wyboru środków chemii gospodarczej to bezpieczeństwo, skuteczność, łatwość użytkowania, stosunek jakości do ceny oraz „ekologiczność” produktu. O bezpieczeństwie zaświadczają certyfikaty potwierdzające zgodność warunków wytwarzania z obowiązującymi normami. Na bezpieczeństwo mają wpływ surowce używane do produkcji i stosowanie preparatów zgodnie z przeznaczeniem. Prawidłowo zastosowany preparat powinien szybko, łatwo usunąć zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Łatwe stosowanie powinno zapewnić opakowanie ułatwiające dozowanie i etykieta zawierająca wszystkie istotne informacje dotyczące przeznaczenia, warunków użytkowania i bezpieczeństwa preparatu oraz stosowne certyfikaty. Korzystny stosunek jakości do ceny to subiektywna ocena możliwości, skuteczności produktu zakupionego za określoną cenę. Produkty ekologiczne to takie, których negatywne oddziaływanie na środowisko jest maksymalnie ograniczone lub nawet całkowicie zlikwidowane. Produkcja przebiega z zastosowaniem odpowiednich reżimów technologicznych, z zastosowaniem surowców ekologicznych a opakowania nadają się do recyklingu.
Wszystkie kryteria wyboru opisane powyżej spełnia polski producent chemii gospodarczej i opakowań GRUPA INCO S.A. Spółka z rodzimym kapitałem produkuje nieprzerwanie od 1947 roku, a jej najbardziej rozpoznawalnym, nie tylko w Polsce, produktem są płyny do mycia naczyń marki „Ludwik”. Produkty GRUPA INCO S.A są wytwarzane na nowoczesnych liniach technologicznych, w warunkach niedopuszczających do powstawania uciążliwych zanieczyszczeń, z wykorzystaniem surowców przyjaznych dla środowiska. Opakowania w pełni nadają się do recyklingu. Procesy produkcyjne podlegają nieustannej kontroli gwarantującej utrzymanie wysokiej jakości wyrobów końcowych. W zakładach wprowadzony jest system zarządzania standardami produkcji, certyfikowany na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001 oraz GMP, czyli Dobra Praktyka Higieniczna i Dobra Praktyka Produkcyjna (z ang. Good Manufacturing Practice).
Fot. Unsplash
Źródło: Publikacja partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Witamina D3 w ciąży i w okresie karmienia piersią - dlaczego jest istotna?
|
|
|
|
|
|