Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jeśli potrzebujesz skonsultować się z neurochirurgiem, w poniższym artykule wyjaśniamy, jak to zrobić i z jakimi objawami się do niego skierować.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurgia to innymi słowy chirurgia układu nerwowego. Jest to zatem taki obszar medycyny, który zajmuje się nie tylko diagnostyką ale i leczeniem operacyjnym chorób oraz urazów układu nerwowego. Schorzenia, które może wyleczyć neurochirurg to m.in. urazy kręgosłupa, dyskopatia szyjna, dyskopatia lędźwiowa, przewlekłe bóle kręgosłupa i jego choroby zwyrodnieniowe, przepukliny rdzeniowo mózgowe, uszkodzenia nerwów obwodowych czy wszelkiego rodzaju nowotwory, guzy mózgu.

Neurochirurg zatem to lekarz medycyny, który specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce powyższych schorzeń uszkadzających bezpośrednio układ nerwowy. W codziennej pracy więc  pracuje nad mózgowiem, nerwami obwodowymi, rdzeniem kręgowym czy układem naczyniowym, który odpowiedzialny jest za dostarczanie krwi do wszelkich elementów organizmu.

Kiedy warto wybrać się do neurochirurga?

Wskazaniem do wizyty do neurochirurga są zazwyczaj powtarzające się z większą częstotliwością bóle i zawroty głowy lub bóle kręgosłupa. Nie należy lekceważyć także sytuacji, w których tracimy równowagę, miewamy omdlenia czy zauważyliśmy, że często zdarzają nam się problemy z koncentracją, pamięcią, słuchem. Neurochirurg będzie także osobą pierwszego kontaktu, gdy zdarzyło nam się nagle bez większego powodu stracić przytomność.

Jak wybrać neurochirurga?

Jakie badania może zlecić neurochirurg?

Neurochirurg na pierwszej wizycie podczas której przeprowadza szczegółowy wywiad może zlecić nam różnego rodzaju badania - w zależności od tego, z jaką przypadłością do niego przyszliśmy. Zazwyczaj jednak przed rozpoczęciem leczenia może zlecić takie badania jak: morfologia krwi, badanie moczu, badanie płynu mózgowo rdzeniowego, oraz badania endokrynologiczne. Jednymi z możliwych do wykonania badań są także tomografia komputerowa, badanie USG, RTG czy rezonans magnetyczny. Z kolei badaniami najbardziej dokładnymi są już tomografia emisyjna i magnetoencefalografia, które wykonuje się w przypadku niejasnego pochodzenia stanów zapalnych czy nowotworów.

Jak znaleźć neurochirurga?

Warto wiedzieć, jak znaleźć adres neurochirurga, gdy szukamy pomocy dla siebie lub kogoś z naszych bliskich. 

O każdej porze dnia i nocy, także w niedzielę i święta, możemy zadzwonić na numer Telefonicznej Poradni Pacjenta 800 190 590. Po podaniu nazwy miejscowości konsultant udzieli nam informacji o adresie najbliższej poradni lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w którym przyjmuje neurochirurg. 

Każdy oddział NFZ ma również własną stronę internetową, gdzie podaje informacje dotyczące dyżurujących placówek i lekarzy. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę  hasło NFZ  i podać województwo, w którym się znajdujemy, np. NFZ małopolskie. Po wejściu na stronę danego oddziału poszukajmy zakładki “Dla pacjenta’’ lub “Pacjenci’’. a następnie: “Pomoc lekarska” lub “SOR”. 

Kolejnym ze sposobów znalezienia neurochirurga jest strona  terminyleczenia.nfz.gov.pl. To tutaj bez problemu znajdziemy odpowiedź np. na pytanie o dobrego neurochirurga w Warszawie

Pamiętajmy jednak, że na wizyty u dobrych specjalistów czasem czeka się nawet kilka miesięcy. Mając taką perspektywę często decydujemy się pewnie na leczenie prywatne. Tym bardziej, że wczesne wykrycie choroby i leczenie to szansa na powrót do zdrowia. Między innymi dlatego coraz bardziej powszechne staje się szukanie takich informacji w internecie. Takie rozwiązanie daje nam podgląd na specjalistów w naszej okolicy, a także opinii jakie wystawili im inni pacjenci.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR







Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag nolstag nolhtag neurochirurg