Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Asystentka stomatologiczna pomaga stomatologowi podczas wykonywanych zabiegów. Osoba będąca na tym stanowisku ma więc bezpośredni kontakt z pacjentami. Asysta polega głównie na odpowiednim przygotowaniu i podawaniu poszczególnych narzędzi czy preparatów medycznych, a także sporządzaniu dokumentacji. Niezbędne jest więc aby asystent stomatologiczny nabył podstawową wiedzę z zakresu medycyny i stomatologii.

Jak wybrać dobry kurs asystentki stomatologicznej?

Jak zostać asystentką stomatologiczną?

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło ukończenie szkoły średniej wraz z przyuczeniem do zawodu w gabinecie stomatologicznym, aby zdobyć niezbędne kwalifikacje i móc asystować stomatologowi. Obecnie obowiązują jednak inne przepisy i niezbędne jest wzięcie udziału w specjalistycznym kursie kwalifikacyjnym zakończonym egzaminem. Placówki oświatowe organizujące tego rodzaju szkolenia muszą spełniać aktualne regulacje ustawowe (m.in. ustawa o niektórych zawodach medycznych z 17 sierpnia 2023 r.). Ponadto uzyskane kwalifikacje muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r.

Czym kierować się podczas wyboru kursu dla asystentki stomatologicznej?

Na rynku działa wiele placówek oświatowych organizujących szkolenia dla asysty stomatologa. Wybór kursu może więc nie był łatwy, dlatego podpowiadamy, na co w szczególności warto zwrócić uwagę, zapisując się na zajęcia dla przyszłych higienistek stomatologicznych.

  1. Legalne działanie placówki szkoleniowej, zgodnie z obowiązującymi (często zmieniającymi się) regulacjami dla określonego zawodu.
  2. Opinie pochodzące od dotychczasowych uczestników na temat jakości kursu oraz możliwości zawodowych (najlepiej znaleźć komentarze czy recenzje w mediach społecznościowych oraz na forach).
  3. Zakres i forma prowadzonych zajęć. Wiedza teoretyczna jest ważna, jednak większości kursantów zależy na możliwości odbycia praktyki w gabinetach stomatologicznych (warto sprawdzić, ile godzin realnie uczestnicy szkolenia spędzają podczas asysty). Kluczowe są również zajęcia z elementami psychologii, podczas których kursanci uczą się komunikacji z pacjentem oraz pomagania w opanowaniu stresu.
  4. Kadra. Przyszli asystenci stomatologiczni powinni dowiedzieć się, kto prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne, jakie ma kwalifikacje oraz doświadczenie.
  5. Możliwość odbycia dodatkowych kursów, rozszerzających zdobyte kwalifikacje. 

Szkolenia Dental Skills Institute dla asysty stomatologa 

Osoby, które chcą podnieść zdobyte umiejętności z pewnością zainteresuje oferta szkoleniowa DSI skierowana do asystentów stomatologicznych. Placówka prowadzi dwa certyfikowane kursy — „Profesjonalna asysta implantologiczna” oraz „Zabiegi regeneracyjne oczami asysty implantologicznej”. W DSI stawia się na kompleksowość, dlatego program podstawowego szkolenia obejmuje aż kilkanaście zagadnień przekazywanych podczas zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Kursy są prowadzone przez doświadczonych i uznanych lekarzy naukowców specjalizujących się m.in. w periodontologii i chirurgii szczękowej. Zatrudniona kadra składa się z prawdziwych pasjonatów i specjalistów w swoich dziedzinach, dzięki czemu zajęcia są prowadzone w ciekawy i zrozumiały sposób. 

Wybór dobrego kursu dla asystentki stomatologicznej często decyduje o przyszłej karierze zawodowej oraz zmotywowaniu lub przeciwnie — zniechęceniu do podjęcia pracy w zawodzie. Stomatologia jest dziedziną, która wymaga od pracowników ciągłej nauki i podnoszenia kwalifikacji, dlatego dobrze zdecydować się na placówkę szkoleniową, w której organizowane są dodatkowe kursy doszkalające, odpowiadające na potrzeby oraz trendy pojawiające się na rynku.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. Freepikfot. DALL-E