Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak szybko pakować produkty w e-commerce?

27-07-2022, 08:00

Branża e-commerce w ostatnich latach rozwinęła skrzydła. Z uwagi na sytuacje pandemiczną, ale też potrzeby użytkowników wiele biznesów przeniosło się do strefy wirtualnej sprzedaży. Z ofert wysyłkowych chętnie korzysta wielu klientów. Dlatego też, tak ważne jest, aby realizacja zamówień odbywała się w możliwie, jak najkrótszym czasie. Co wpływa na szybkość pakowania? Jak go usprawnić? Sprawdź, jak ulepszyć działania firmy.

Jak szybko pakować produkty w e-commerce?

E-commerce - czyli co?

Słowem e-commerce określa się wszystkie działania związane z rozwojem firmy, które mają miejsce w świecie wirtualnym. Do tej branży zaliczają się biznesy, które zajmują się sprzedażą wysyłkową tj. sklepy internetowe. Konkurencyjność w e-commerce jest bardzo duża. W związku z tym wszelkie działania związane z usprawnieniem pracy magazynowej, są bardzo istotne. Sklepy działające w trybie online mają trudne zadanie do zrealizowania. Produkt musi być wysokiej jakości, opis ma być zgodny ze stanem rzeczywistym - co ograniczy liczbę zwrotów - ale też istotne jest wykorzystanie odpowiednich opakowań, które zabezpieczą produkt przed uszkodzeniem. Jednak to nie wszystko - szybkość realizacji zamówień, optymalizacja poniesionych kosztów, dobór odpowiednich komponentów - są równie istotne, co opinie konsumentów. Pozostaje, więc pytanie, jak szybko pakować paczki? 

Rodzaj opakowania dostosowany do bazy produktowej

Na rynku jest coraz więcej hurtowni, które trudnią się produkcją opakowań dla firm. Niektóre z nich oferują indywidualne podejście i fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich produktów. Warto z tego skorzystać, a stała współpraca na pewno przyniesie dużo profitów. Niczym nie przerwana dostawa opakowań, jest szalenie ważna w szybkości realizacji zamówień. 

W usprawnieniu pakownia przesyłek, pomoże celne określenie, jaki rodzaj pudełek, czy kopert będzie odpowiedni do danego asortymentu. Gdy baza produktowa jest różnorodna, warto skorzystać z pomocy algorytmów. Dla przykładu algorytm spakuj przesyłkę, pomaga w wyborze rodzaju opakowań, ale też oferuje wizualizacje pakowania. Korzystanie z algorytmów, to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Umożliwia to maksymalne wykorzystanie miejsca w pudełku, ułatwia grupowanie towaru oraz szybkie szacowanie kosztów. Rodzajów algorytmów jest wiele, więc każdy przedsiębiorca może skorzystać z jednego lub kilku, dopasowując je do własnych potrzeb i oczekiwań. Algorytmy przyspieszają pracę, zwłaszcza w dużych magazynach. 

Rodzaje opakowań, które ułatwiają pracę na magazynie

Producent opakowań kartonowych zajmuje się tworzeniem pudełek na zamówienie. Opakowanie powinno być skonstruowane w taki sposób, by nie utrudniać pracy magazynierowi, a produkt bezpiecznie dotarł do klienta. Dlatego producenci starają się, aby opakowania odpowiadały wymogom firm kurierskich i pocztowych. Jak wygląda przykładowy asortyment hurtowni opakowań, można zobaczyć na tej stronie - https://atk-opakowania.pl/produkt/kartony-z-katalogu-fefco/.

Kartony do pakowania występują w kilku rodzajach. Najbardziej popularne to kartony klapowe, które są najlepiej dostosowane do wymogów pośredników. Kolejną kategorią są kartony fasonowe,  które charakteryzują się odpowiednim wycięciem, dzięki czemu łatwiej i szybciej można je złożyć. Mniejsze przesyłki można pakować w koperty bąbelkowe - nie ma już potrzeby dodatkowego zabezpieczenia, co również skraca czas pakowania. Bardzo popularne są też foliopaki, które nie wymagają użycia taśmy - wkładasz produkt, zaklejasz i towar jest gotowy do wysyłki. 

Akcesoria, które przydadzą się na stanowisku pakowacza

Akcesoria do pakowania dobrej jakości również przyspieszą proces pakowania. Wśród nich znajdują się dyspensery np. do taśmy, które pozwalają na szybkie zaklejenie kartonu, a specjalny przycisk  ucina taśmę. Prace usprawnią również stojaki na rolki foliowe. Dzięki nim łatwo otrzymać wymagany metraż folii - bez marnowania. Bardzo często takie stojaki wyposażone są w ucinarkę, co przyspiesza proces zabezpieczenia towaru. W magazynie logistycznym przydadzą się również zgrzewarki, tunele obkurczające folię termokurczliwą, wiązarki do taśm PP. W przypadku sprzedaży wysyłkowej niewielkich przedmiotów przyda się maszyna do pakowania w koperty papierowe, z funkcją naklejania etykiety. 

Producent kartonów bardzo często oferuje również różne rodzaje wypełnień do pudełek, aby znajdujący się wewnątrz pudełka przedmiot, bezpiecznie dotarł do klienta. 

Wszystkie wyżej wymienione aspekty realnie wpływają na przyspieszenie prac logistycznych. Opakowania kartonowe i ich odpowiedni dobór, jest bardzo ważny, gdyż właściwa optymalizacja w tym zakresie, będzie korzystna zarówno dla klienta, jak i przedsiębiorcy. 


Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do


fot. Matryx


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031