Jak spakować się na podróż służbową

18-07-2019, 14:01

Przygotowanie się do odpowiedzialnej, niełatwej podróży służbowej to rzecz jasna nie lada wyzwanie. Powstało już wiele poradników na temat tego, w jaki sposób efektywnie reprezentować swoje przedsiębiorstwo lub organizację na zewnątrz, w trakcie wspomnianych podróży służbowych, jednak nadal stosunkowo mało miejsca poświęca się istotnemu zagadnieniu poświęconemu przygotowaniom do samej podróży służbowej. A jeden z najważniejszych elementów tych przygotowań to oczywiście kwestia odpowiedniego spakowania się do drogi. I na tym zagadnieniu warto się dzisiaj skupić. Dla czytelności, artykuł podzielmy na trzy części, koncentrujące się odpowiednio na kwestii przewożenia ubrań, dokumentów oraz żywności.

podróż służbowa

Zacznijmy może od spraw fundamentalnych, czyli od ubioru. Nie bez przyczyny już od pokoleń funkcjonuje w społeczeństwie trafne powiedzenie: jak nas widzą, tak nas piszą. Aby jednak wypaść odpowiednio i zgodnie z harmonogramem podróży służbowej, powinniśmy przygotować co najmniej kilka rodzajów strojów, od bardziej formalnych, po nieco luźniejsze. Jeżeli przebywamy w standardowym środowisku biznesowym, to jest, korporacyjnym, wówczas nie można zapomnieć o należycie dopasowanej marynarce, kilku schludnych, pięknie wyprasowanych koszulach oraz spodniach. Dodatki, w stylu krawata, czy biżuterii są oczywiście kwestią indywidualną, choć i w tym zakresie z pewnością obowiązują pewne generalne normy, do których najlepiej się dostosować. Aby tego typu strój w spokoju przewozić, warto wziąć ze sobą porządny pokrowiec na ubranie oraz kilka solidnych lecz możliwie lekkich wieszaków.

Niejako drugą, osobną kwestią, przy pakowaniu się na wypadek podróży służbowej jest kwestia dodatkowych rzeczy, materiałów i dokumentów, jakie będziemy przewozić. Jeżeli mówimy o materiałach ściśle tajnych bądź niezwykle obszernych, to takie oczywiście najlepiej pilnować i przewozić w formie cyfrowej, umożliwiającej nie tylko tworzenie kopii zapasowych, ale również dostęp do olbrzymiej biblioteki danych z każdego niemal zakątka świata. W przypadku papierowych, tradycyjnych dokumentów oraz innych przedmiotów przydatnych w trakcie podróży, niezbędne będą odpowiednie, zaprojektowane w stonowanych, biznesowych kolorach torby. Ich lekkość, wielość kieszeni oraz łatwość przenoszenia sprawiają, że wielu nawet poważnych biznesmenów na najwyższych pozycjach w ramach swoich struktur organizacyjnych preferuje właśnie torby, przedkładając je ponad utożsamiane z klasyką nesesery czy ciężkie, skórzane walizki.

Trzeci aspekt, który także wymaga poruszenia, to oczywiście kwestia odpowiedniego spakowania i przewożenia żywności. Temat może się wydawać niezręczny, gdyż przecież z zasady, każda podróż służbowa obejmuje już jakąś formę wyżywienia, jeżeli nie zapewnianego przez hotel będący gospodarzem imprezy, to co najmniej przez daną restaurację lub lokal, gdzie odbywa się zewnętrzne spotkanie o charakterze biznesowym. Mimo to, jeżeli do pokonania mamy sporą odległość, nie jest błędem aby wyposażyć się w jakiś prowiant na własną rękę, chociażby do skonsumowania zanim dotrzemy na miejsce. Warto jednak, aby nie był to posiłek zbyt ciężki oraz aby spakować go w sposób niezagrażający między innymi przewożonym dokumentom. Zbyt wiele razy słyszało się już o zniszczonych umowach lub fakturach na skutek ich zalania lub nadmiernego ubrudzenia. Do przechowywania żywności w trakcie podróży służbowej powinna nam służyć osobna, prosta torba lub specjalne pojemniki na żywność typu lunch-box.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.