Jak ominąć firewall w szkole lub miejscu pracy?

14-04-2021, 15:47

Wiedza o tym, jak ominąć zablokowane witryny czy treści w szkole oraz pracy jest cennym sposobem na urozmaicenie czasu. Obecnie istnieje kilka mniej lub bardziej trudnych sztuczek, aby ominąć zapory ogniowe (firewall) w miejscu pracy lub nauki. Przyjrzyjmy się zatem, jak ominąć zaporę ogniową, a także podamy kilka powodów, które pokażą, że nie jest to wcale niebezpieczne zadanie. Zapraszamy.

Zapora ogniowa (firewall) – czym dokładniej jest?

Zaporą ogniową nazywamy jedno z wielu urządzeń zabezpieczających sieć konkretnego przedsiębiorstwa lub placówki edukacyjnej. Zapora sprawdza ruch wchodzący i wychodzący z sieci, zezwala na bezpieczny ruch, albo blokuje działania, które uważa za niebezpieczne. Takimi działaniami w przestrzeni biurowej i szkolnej mogą być, chociażby przeglądanie mediów społecznościowych, czy granie w gry mobilne wymagające połączenia z Internetem.

Głównym celem zapór ogniowych jest ustanowienie bariery, która oddzieli sieć wewnętrzną od przychodzącego ruchu zewnętrznego w celu blokowania przedostania się do sieci biurowej, czy szkolnej złośliwego oprogramowania. Co w takim razie możesz zrobić, aby skutecznie korzystać z Internetu? Jeśli jesteś posiadaczem smartfona z systemem Android, spróbuj użyć VPN na Androidzie, aby zdobyć dostęp do zablokowanych treści w prosty i szybki sposób. Dzięki użyciu tego typu programu, nie tylko będziesz mógł odwiedzić zablokowane treści ale także ukryjesz swoją aktywność w sieci. Dzięki temu twoja prywatność jest chroniona.

 

Dlaczego strony w przeglądarce są zablokowane?

Istnieje wiele powodów, dla których takie strony jak YouTube czy Twitter mogą zostać zablokowane w Twojej sieci szkolnej lub pracowniczej.

Jednym z takich powodów, kiedy znajdujemy się w szkole lub biurze, jest odgórna decyzja administratora, który zablokował dostęp do witryn lub aplikacji za pomocą zapory. Wiele firm i instytucji edukacyjnych narzuca ograniczenia, aby wyeliminować czynniki rozpraszające i poprawić produktywność uczniów lub pracowników. Zasady te są ważne i należy ich przestrzegać, ale uważamy również, że dostęp do informacji powinien być dozwolony dla każdego, podobnie jak aktywność w Internecie.

Polska jest jednym z wielu krajów, w których może obowiązywać lekka cenzura treści internetowych, związana przede wszystkim z prawami autorskimi artystów lub konkretnych aplikacji, stosujących blokady geograficzne, uniemożliwiające użytkownikom dostęp do niektórych filmów czy utworów, a także gier. Na przykład słuchając muzyki z twojego ulubionego serwisu, nagle może się okazać, że jeden z utworów jest niedostępny w Polsce.

 

Jak pominąć zaporę ogniową - użyj VPN

VPN jest najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem na dostęp do wszelkich aplikacji w miejscach poddanych zaporze ogniowej.

VPN jest ciekawym rozwiązaniem do ochrony danych online, anonimowości i dostępu do zablokowanych treści, zamkniętych przez zapory ogniowe, cenzurę lub blokady geograficzne, albo wszystkie powyższe naraz. Ta bezpieczna sieć łączy Twoje urządzenie za pośrednictwem szybkiej i zaszyfrowanej ścieżki ze zdalnym serwerem. Przypisuje nowy adres IP do Twojego urządzenia, aby zamaskować pierwotny adres, z którego się łączysz. Z punktu widzenia stron internetowych i zapór ogniowych będzie wyglądać na to, że łączysz się z witryną z innego kraju, a nawet kontynentu.

Sieci VPN szyfrują wszystkie dane przesyłane przez Twoje połączenie, co oznacza, że administrator sieci i dostawca usług internetowych nie będą w stanie Cię zobaczyć, i również ujrzeć, do jakich treści chcesz uzyskać dostęp.

 

Jak korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do twoich ulubionych treści w pracy lub szkole?

  • Pobierz aplikację VPN. Na rynku jest obecnych wiele konkretnych VPN-ów, oferujących godne pilnowanie twojej tożsamości.
  • Zainstaluj VPN i połącz się z serwerem w regionie, w którym chcesz przeglądać Internet. Jeśli chcesz tylko ominąć zaporę sieciową w pracy lub szkole, wybierz serwer najbliższy Twojej fizycznej lokalizacji;
  • Ciesz się dostępem do wszystkich zalet, jakie niesie Internet!

 

Czy korzystanie z VPN w szkole lub pracy jest legalne?

Tak, korzystanie z VPN w celu uzyskania dostępu do filmów, gier, czy muzyki jest całkowicie legalne. Samo korzystanie z VPN praktycznie nigdzie nie jest zabronione przez prawo, ale istnieją pewne wyjątki państw, w których korzystanie z VPN jest ściśle kontrolowane i regulowane. Jeśli nie jesteś mieszkańcem Korei Północnej, ZEA, Turcji, Iraku czy Chin lub Rosji nie masz się czego obawiać.

 

Podsumowanie

Jeśli dostęp do twoich ulubionych treści jest ograniczony przez zapory ogniowe, to VPN jest najłatwiejszym, najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem oglądania zablokowanych treści. Ponadto VPN zapewni prywatność i bezpieczeństwo połączenia, dzięki czemu prywatni administratorzy sieci, a nawet agencje rządowe nie będą mogli dowiedzieć się, jakie treści przeglądasz.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag WLStag VPNtag nowptag nolstag firewall

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.