Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak nowoczesne technologie chronią nas przed włamaniami?

29-04-2022, 08:34

Przez długie lata wysokiej jakości produkty antywłamaniowe były w Polsce towarem deficytowym. Co więcej, na zakup rozwiązań tego typu mogły pozwolić sobie jedynie osoby majętne. Ostatnie 20 lat przyniosło jednak wiele pozytywnych zmian. Jakie możliwości oferuje rynek obecnie?

Jak nowoczesne technologie chronią nas przed włamaniami?

Drzwi antywłamaniowe

Dzięki rozwojowi technologii niemal każdy Polak może pozwolić sobie na wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe. Niestety, produkty tego typu są wciąż potrzebne. Co roku w naszym kraju dochodzi do około 70 tys. włamań, a liczba ta ciągle rośnie!

Aby ochronić się przed intruzami, warto wybrać drzwi antywłamaniowe zaliczane do najwyższych klas odporności. Są to:

  • RC4 – są odporne na użycie narzędzi takich jak młotek, siekiera, łom lub wiertarka akumulatorowa,

  • RC5 – są odporne na użycie standardowych elektronarzędzi,

  • RC6 – są odporne na użycie elektronarzędzi o dużej mocy.

Nie zapomnij upewnić się, czy interesujące Cię drzwi zostały wyprodukowane w zgodzie ze stosowaną w Polsce europejską normą PN-EN 1627:2012. Co więcej, właściwości tej grupy produktów potwierdzają certyfikaty wydawane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej oraz Instytut Techniki Budowlanej. Jeśli szukasz wysokiej jakości rozwiązań do swojego domu, sprawdź drzwi antywłamaniowe Assa Abloy. Z pewnością znajdziesz wśród nich model, który sprosta wszystkim Twoim wymaganiom.

Monitoring

Oczywiście monitoring nie pozwoli zapobiec większości prób włamań. Stanowi on jednak ważny element kształtujący ogólny poziom bezpieczeństwa budynku. Przede wszystkim wysokiej jakości monitoring może pomóc w zebraniu wartościowego materiału dowodowego po popełnieniu przestępstwa. Włamywacze zdają sobie z tego sprawę, dzięki czemu zazwyczaj omijają obiekty wyposażone w zaawansowane systemy kamer. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii monitoring można połączyć z aplikacją dla smartfona. Pozwala to na ciągłą obserwację budynku z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo systemy monitorujące da się zaprogramować tak, by informowały o każdej aktywności zarejestrowanej w określonych godzinach (na przykład w nocy).

Czujki

Odpowiedni dobór czujek pozwala na skonstruowanie skutecznego systemu alarmowego. Rynek oferuje różnorodne produkty tego typu. Najczęściej spotyka się czujki podczerwieni, ultradźwiękowe, wibracyjne, inercyjne oraz mikrofalowe. Powszechnie stosuje się również czujniki stłuczenia szkła, a także otwarcia drzwi i okien. Rozwiązania te są wykorzystywane w systemach umożliwiających wykrywanie napadów. Pozyskiwane przez nie informacje mogą być automatycznie przekazywane do osoby odpowiedzialnej za obiekt i firmy ochroniarskiej. Co więcej, czujki niejednokrotnie łączy się z sygnalizatorami odpowiedzialnymi za uruchomienie alarmu akustycznego lub optycznego bezpośrednio w miejscu zdarzenia. Funkcję tę wykorzystuje się jednak rzadko w obiektach mieszkalnych.

Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag nolstag drzwi antywłamaniowetag AWPtag Amin12
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031