Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Brak wzwodu, niedostateczna erekcja lub niemożność jej utrzymania to problemy, które nazywane są impotencją. Nie jest to kłopot łóżkowy, z którym zmagają się wyłącznie seniorzy. Dotyka również młodych i może mieć różne podłoże. Nie ma uniwersalnej przyczyny zaburzeń erekcji. Wielu mężczyzn sięga po leki na erekcję bez recepty. Jak działają i czy rzeczywiście pomagają?

Tabletki na potencję bez recepty – jak pomagają?

Przyczyny impotencji są różne. Żeby ustalić, dlaczego mężczyzna ma zaburzenia erekcji, warto wybrać się na konsultację lekarską. Dla wielu panów to temat tabu – nie podejmują go z partnerką, nie chcą dzielić się nim ze specjalistami. Tymczasem to niezbędne, aby określić przyczynę zaburzenia.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z problemem są leki na potencję, takie jak np. ActiGra Forte. Ich zadaniem jest doprowadzenie do wzwodu i utrzymanie erekcji tak, aby dało się odbyć stosunek seksualny. Substancją czynną w tym produkcie dostępnym bez recepty to syldenafil, który usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Członek jest dzięki temu odpowiednio ukrwiony, a wzwód wystarczający do odbycia stosunku.

Leki na potencję różnią się zawartością syldenafilu. Wspomniana ActiGra Forte zawiera 50 mg syldenafilu w tabletce i  jest to maksymalna dawka w środkach dostępnych bez recepty. Po lek z taką dawką powinni sięgnąć ci, którym nie pomógł inny produkt leczniczy z mniejszą ilością substancji czynnej. Można się na niego zdecydować także wtedy, gdy oczekiwanej erekcji nie przyniosła ActiGra z zawartością 25 mg syldenafilu.

Na dobę można zażywać maksymalnie jedną tabletkę, na mniej więcej godzinę przed planowanym stosunkiem. Efekt działania środka jest odczuwalny zazwyczaj po 30–60 minutach, ale może nastąpić później lub wcześniej. Potrzebne jest wcześniejsze pobudzenie seksualne. Dłuższe oczekiwanie na rezultat może wynikać z połknięcia tabletki po obfitym posiłku. Środek działa nawet do 5 godzin.

Leki na potencję bez recepty nie każdemu pomogą. Zaburzenia mogą wynikać z dolegliwości psychicznych. Wtedy lekarz powinien skierować pacjenta do psychologa lub seksuologa.

Potencja a libido

W rozmowach dotyczących problemów łóżkowych może paść słowo libido. Czy ma ono związek z potencją? Co to jest libido? Otóż oznacza popęd seksualny albo inaczej apetyt na współżycie. W przypadku mężczyzn libido i potencja są związane, ale nie jest to zależność liniowa. Dlaczego? Niskie libido nie oznacza, że partner ma zaburzenia erekcji. Z drugiej strony może mieć dużą ochotę na seks, ale ze względu na problemy ze wzwodem będzie unikać zbliżeń. Wpływ na pociąg seksualny ma wiele czynników. Zarówno z niskim libido, jak i zaburzeniami erekcji można sobie poradzić. W ustaleniu przyczyn zaburzeń pomoże lekarz. Obie nieprawidłowości mogą wynikać z tych samych lub podobnych powodów, ale nie muszą. Libido może się zmieniać nawet w ciągu dnia na skutek np. zmęczenia lub stresu i to jest naturalne.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje na temat stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie przyjmowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jak leki na potencję pomagają na problemy z erekcją?

Foto: Adobe Stock

Źródło: Publikacja partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag potencjatag libido