Jak działają kominki z płaszczem wodnym?

02-12-2019, 09:46

Kominek z płaszczem wodnym może stać się atrakcyjnym elementem wystroju twojego domu, a dodatkowo może zapewnić jego odpowiednie ogrzanie. Nowoczesne technologie użyte w produkcji kominków z płaszczem wodnym, sprawiają, że urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne kotły centralnego ogrzewania. Kominki te są bezpieczne, bardzo wydajne i oszczędne (przykłady znajdziesz na https://domar.pl/kategorie/kominki-grzejniki/)

kominek

Czym jest kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie współpracujące z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania. Atutami tego rodzaju kominków jest:

  • Zmniejszenie kosztów ogrzewania - ciepło wytwarzane w kominku zostaje wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia, nie ucieka przez komin.
  • Atrakcyjny wygląd - poza praktycznym aspektem użytkowania, tworzy w pomieszczeniu przyjemną atmosferę.
  • Dbałość o ekologię - nie generuje spalin i zanieczyszczeń.
  • Oszczędność miejsca - zwykłe kotły centralnego ogrzewania muszą znajdować się w osobnym pomieszczeniu.

Kominki z płaszczem wodnym mogą działać w układach zamkniętych i otwartych. W zależności od wielkości powierzchni, w której będzie funkcjonować kominek, należy dobrać wkład o adekwatnej wydajności. Wkład z płaszczem wodnym można znaleźć w kilku wariantach otwierania i kilkoma rodzajami szyb.

Schemat działania kominka z płaszczem wodnym

Aby zainstalować kominek z płaszczem wodnym należy zadbać o prawidłowe dopasowanie pompy z zaworem temperaturowym i zbiornikiem buforowym o wystarczającej pojemności. Wkład z płaszczem wodnym to osłona z podwójnymi ścianami, pomiędzy którymi znajduje się woda. Wysoka wydajność kominka pozwala na zapewnienie w domu ciepłej wody. W kominkach tego typu wykorzystywany jest system chłodzenia awaryjnego. W sytuacji, gdy woda przekroczy temperaturę 95°C, załącza się dopływ zimnej wody. Użytkownicy kominków z płaszczem wodnym powinni posiadać dodatkowe zabezpieczenie w razie braku prądu. Ilości ciepła wytwarzane przez kominek są często zbyt duże, dlatego w zbiorniku buforowym magazynowana jest nadwyżka ciepła. Rozwiązania te wymagają palenia co około 8 godzin.

Dla kogo kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym znajduje zastosowanie u właścicieli domów, po rozmowie ze specjalistą można dobrać idealne rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kominki z płaszczem wodnym charakteryzują się solidnym wykonaniem. Użycie najwyższej jakości materiałów sprawia, że są bardzo trwałe i zapewniają komfortowe użytkowanie. Wkład kominkowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, jest funkcjonalny i wytrzymały. Poza walorami praktycznymi kominki te są estetycznie wykonane i świetnie odnajdują się nawet w nowoczesnych wnętrzach. Posiadanie kominka z płaszczem wodnym pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów tradycyjnego ogrzewania.

Koszt kominka z płaszczem wodnym

Na koszt kominka z płaszczem wodnym składają się: wkład kominkowy z płaszczem wraz z obudową, sterownik, pompa obiegowa, dodatkowe akcesoria. Cena wkładu kominkowego waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jest zależna od rodzajów materiału, z których zbudowany jest wkład oraz rodzaju szyby. Sterownik to wydatek około 200 złotych. Pompa obiegowa to koszt rzędu 200-1000 zł. Koszty związane z zakupem kominka z płaszczem wodnym najczęściej mieszczą się w przedziale 5000- 12000 zł.

Przed zakupem kominka z płaszczem wodnym warto przeanalizować jaka wydajność, będzie wystarczająca dla naszych potrzeb. Powinno się również rozważyć wszelkie parametry oraz kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakup oraz instalację urządzenia.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag płaszcz wodnytag Kominek
To warto przeczytaćfot. PhotoMIX
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: