Kominek z płaszczem wodnym może stać się atrakcyjnym elementem wystroju twojego domu, a dodatkowo może zapewnić jego odpowiednie ogrzanie. Nowoczesne technologie użyte w produkcji kominków z płaszczem wodnym, sprawiają, że urządzenia te mogą zastąpić tradycyjne kotły centralnego ogrzewania. Kominki te są bezpieczne, bardzo wydajne i oszczędne (przykłady znajdziesz na https://domar.pl/kategorie/kominki-grzejniki/)
Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie współpracujące z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania. Atutami tego rodzaju kominków jest:
Kominki z płaszczem wodnym mogą działać w układach zamkniętych i otwartych. W zależności od wielkości powierzchni, w której będzie funkcjonować kominek, należy dobrać wkład o adekwatnej wydajności. Wkład z płaszczem wodnym można znaleźć w kilku wariantach otwierania i kilkoma rodzajami szyb.
Aby zainstalować kominek z płaszczem wodnym należy zadbać o prawidłowe dopasowanie pompy z zaworem temperaturowym i zbiornikiem buforowym o wystarczającej pojemności. Wkład z płaszczem wodnym to osłona z podwójnymi ścianami, pomiędzy którymi znajduje się woda. Wysoka wydajność kominka pozwala na zapewnienie w domu ciepłej wody. W kominkach tego typu wykorzystywany jest system chłodzenia awaryjnego. W sytuacji, gdy woda przekroczy temperaturę 95°C, załącza się dopływ zimnej wody. Użytkownicy kominków z płaszczem wodnym powinni posiadać dodatkowe zabezpieczenie w razie braku prądu. Ilości ciepła wytwarzane przez kominek są często zbyt duże, dlatego w zbiorniku buforowym magazynowana jest nadwyżka ciepła. Rozwiązania te wymagają palenia co około 8 godzin.
Kominek z płaszczem wodnym znajduje zastosowanie u właścicieli domów, po rozmowie ze specjalistą można dobrać idealne rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Kominki z płaszczem wodnym charakteryzują się solidnym wykonaniem. Użycie najwyższej jakości materiałów sprawia, że są bardzo trwałe i zapewniają komfortowe użytkowanie. Wkład kominkowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, jest funkcjonalny i wytrzymały. Poza walorami praktycznymi kominki te są estetycznie wykonane i świetnie odnajdują się nawet w nowoczesnych wnętrzach. Posiadanie kominka z płaszczem wodnym pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów tradycyjnego ogrzewania.
Na koszt kominka z płaszczem wodnym składają się: wkład kominkowy z płaszczem wraz z obudową, sterownik, pompa obiegowa, dodatkowe akcesoria. Cena wkładu kominkowego waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jest zależna od rodzajów materiału, z których zbudowany jest wkład oraz rodzaju szyby. Sterownik to wydatek około 200 złotych. Pompa obiegowa to koszt rzędu 200-1000 zł. Koszty związane z zakupem kominka z płaszczem wodnym najczęściej mieszczą się w przedziale 5000- 12000 zł.
Przed zakupem kominka z płaszczem wodnym warto przeanalizować jaka wydajność, będzie wystarczająca dla naszych potrzeb. Powinno się również rozważyć wszelkie parametry oraz kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakup oraz instalację urządzenia.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|