Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nikt nie chce zachorować na Covid-19, ale zagrożenie jest cały czas obecne, dlatego nadal trzeba zachowywać wszelkie środki ostrożności. Konieczne jest noszenie maseczek ochronnych, co jednak wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Zakrywając dokładnie nos i usta, co najmniej połowa twarzy znajduje się pod materiałem, co nie jest obojętne dla skóry. Maseczka przesuwa się po twarzy, ociera o nią. Wzrasta też wilgotność i temperatura pod maseczką, skóra nie może swobodnie oddychać. Sprzyja to też rozwojowi bakterii i grzybów, które świetnie namnażają się w wilgotnym i ciepłym środowisku. Łatwo o podrażnienia, rozszerzone pory i pojawienie się różnego typu niedoskonałości skórnych. Istotna będzie prawidłowa pielęgnacja cery, aby zapobiegać dyskomfortowi i niemiłym niespodziankom na twarzy.

Pielęgnacja skóry twarzy a maseczka ochronna

Częste zmienianie maseczek ochronnych to jedno, ale należy zadbać też o to, aby były one wykonane z dobrej jakości materiałów, przyjaznych skórze. Maseczki chirurgiczne są wyrobem medycznym, hipoalergicznym. Dobrym wyborem będą też maseczki bawełniane, które nie podrażniają, nie uczulają ani nie wywołują reakcji alergicznych. Warto pomyśleć nad zakupem maseczki wzbogaconej o jony srebra, które działają grzybo- i bakteriobójczo. Na skórę znajdującą się pod maseczką nie powinno się nakładać kolorowych kosmetyków, zaleca się unikać makijażu. Cera potrzebuje dokładnego oczyszczenia, następnie nawilżenia i odżywienia. Wymaga delikatnego traktowania, gdyż już przez samo noszenie maseczki może być bardziej podrażniona. Zaleca się używać kosmetyków naturalnych, hipoalergicznych, dermokosmetyków, bez sztucznych konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Aplikowane preparaty nie mogą zapychać porów, wysuszać skóry, podrażniać jej ani uczulać.

Jak prawidłowo używać maseczki ochronne?

Jak dbać o skórę pod maseczką

Maseczka ochronna musi być prawidłowo zakładana, noszona i zdejmowana, jeśli ma stanowić skuteczne zabezpieczenie przed zakażeniem, rozprzestrzenianiem się chorobotwórczych drobnoustrojów. Przed nałożeniem maski zawsze powinno się najpierw dokładnie umyć ręce mydłem i wodą, co należy robić przez co najmniej pół minuty. Alternatywą będzie użycie płynu do dezynfekcji, który musi zawierać alkohol o stężeniu minimum 60%. Można też połączyć obie te metody, co zapewnia największą skuteczność. Kolejnym krokiem będzie zakrycie ust i nosa maską w taki sposób, aby nie było żadnych przerw. Jeśli znajdą się szczeliny pomiędzy twarzą a maską, nie będzie można liczyć na efektywną ochronę przed przenoszeniem się wirusów i bakterii. Mając już założoną maseczkę, nie można jej dotykać, ale jeśli wystąpi taka konieczność, trzeba zawsze niezwłocznie umyć ręce lub je zdezynfekować. Maseczki powinno się zmieniać na nowe po mniej więcej dwóch godzinach użytkowania lub wcześniej, jeśli staną się wilgotne. Maseczek jednorazowych nie można zakładać ponownie, a te wielokrotnego użycia trzeba wyprać ręcznie lub w pralce. Maseczkę zawsze ściąga się od tyłu, chwytając za wiązanie. Z przodu znajdują się zarazki, a wśród nich może być koronawirus. Zużytą maseczkę powinno się wyrzucić do zamykanego kosza na śmieci.

Przeczytaj też: https://inventimask.com/maseczka-ochronna-a-skora-o-czym-nalezy-pamietac/

Fot:

unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag skóratag nolstag nolhtag maseczki