Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Izolacje wysokotemperaturowe: czym są, kiedy je stosować?

01-05-2018, 07:39

Dla niektórych takie pojęcie jak izolacje wysokotemperaturowe jest pojęciem jasnym i zrozumiałym; najczęściej dotyczy to specjalistów budowlanych, którzy często wykorzystują materiały izolacyjne. Dla osób, które nie są jednak na co dzień zainteresowane tematyką budownictwa czy przewodnictwa cieplnego przyda się krótki tekst na temat roli i zastosowań takich izolacji.

Izolacje wysokotemperaturowe: co to jest?

Izolacja wysokotemperaturowa zachodzi na skutek umieszczenia materiału o specyficznych właściwościach w odpowiednim miejscu. Materiały izolacyjne to zatem takie, które umieszcza się między dwoma obiektami. Skutek? Zmniejszenie przepływu ciepła między jednym a drugim obiektem (na ogół ciepło przepływa natychmiast i w dużym natężeniu). Materiały izolacyjne, zwłaszcza wysokotemperaturowe, idealnie temu zapobiegają.

 

Izolacje wysokotemperaturowe: główne cechy

Jeśli mówimy o izolacjach wysokotemperaturowych, należy wskazać kilka cech, jakie je wyróżniają. Będzie to na pewno niska przewodność cieplna, gęstość i grubość samego materiału izolacyjnego czy pojemność cieplna. Odpowiednia grubość warstwy izolacyjnej ma znaczenie zwłaszcza przy wykorzystaniu izolacji w przemyśle. Jeśli chodzi o cechy materiałów izolacyjnych tego rodzaju warto pamiętać, że rozprowadzają ciepło w sposób równomierny, zmniejszają również zużycie energii, co bez wątpienia stanowi ogromną zaletę. Większość materiałów izolacyjnych jest też odporna na działanie chemikaliów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik









Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy