IT Skaner - wtorek 29 marca 2011

29-03-2011, 21:26

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku nowych technologii m.in.: ruszają studia o Linuksie, TETA zmienia nazwę i wizerunek, dobrze zarabiający Polacy słuchają radia codziennie i długo, Komputronik otworzy 10 nowych punktów sprzedaży, Samsung udostępnił smartfona Galaxy S scl.

TETA, jeden z największych w Polsce dostawców oprogramowania biznesowego dla średnich i dużych przedsiębiorstw, zmienia nazwę i wizerunek na UNIT4 TETA. To efekt dołączenia w zeszłym roku do holenderskiej grupy kapitałowej UNIT4.

---

1 kwietnia tabelaofert.pl, narzędzie do wyszukiwania ofert nieruchomości, świętuje swoje dziesięciolecie. Maciej Dymkowski, szef portalu, poinformował, że z okazji jubileuszu przez cały miesiąc na klientów czekać będą specjalne oferty.

---

IBM rozszerzył rodzinę produktów Smart Business, przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw, o rozwiązanie Virtual Desktop. Umożliwia ono dostęp do komputerów firmowych w dowolnym miejscu i czasie za pomocą urządzeń przenośnych, takich jak tablety, netbooki, laptopy i terminale thin client, oraz pozwala na zdalne prowadzenie i zarządzanie komputerami z systemami Windows lub Linux.

---

Jak poinformował Komitet Badań Radiowych, aż 84,5 proc. respondentów, którzy deklarują dochód na osobę w gospodarstwie powyżej 5 tys. zł, słucha radia codziennie. Co ciekawe, dobrze sytuowani słuchacze (których dochód na osobę w gospodarstwie wynosi ponad 2,5 tys. zł i według ich słów starcza im to na wszystkie wydatki) słuchają radia bardzo długo – jedna czwarta z nich ponad osiem godzin dziennie. Są też słuchaczami bardzo lojalnymi.

---

W styczniu i lutym tego roku przychody Komputronik SA przekroczyły 135 mln zł i były wyższe o blisko 28% od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie 2010 roku. Największą dynamiką wzrostu przychodów odznaczała się sprzedaż do klientów biznesowych oraz sprzedaż w kanale internetowym. Przedstawiciele firmy podali również, że w planach na 2011 rok jest m.in. otwarcie około 10 nowych punktów sprzedaży. Komputronik zamierza także położyć większy nacisk na usługi dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Należy do nich między innymi pomoc w konfiguracji sprzętu i oprogramowania, a także serwis pogwarancyjny notebooków i komputerów stacjonarnych.

---

Porównywarka cen Okazje.info wprowadziła nowy wygląd głównych stron serwisu. Przy zmianach wyglądu postawiono na wyszukiwarkę i duże zdjęcia produktów, pozwalające łatwo dotrzeć do wybranych ofert. W ciągu najbliższych miesięcy zmiany layoutu i funkcjonalności obejmą kolejne typy stron.

---

Onet zaprezentował nową odsłonę serwisu OnetGry, w którym kładzie duży nacisk na multimedia: galerie zdjęciowe i materiały wideo. Użytkownicy serwisu w jednym miejscu znajdą teraz zapowiedzi, zwiastuny, beta-testy, recenzje i artykuły.

---

Zet News to informacyjny serwis komórkowy Radia Zet. Subskrybenci Zet News będą otrzymywać na komórki SMS-y z najważniejszymi informacjami.

---

Okazjum.pl, serwis prezentujący lokalne promocje z sieci handlowych, wprowadził wyszukiwarkę gazetek promocyjnych według centrów handlowych. Można dzięki temu wynajdować te oferty handlowe, w których znajduje się poszukiwany przez nas produkt.

---

Interaktywnie.com opublikował raport poświęcony bezpieczeństwu w internecie. Można z niego dowiedzieć się m.in. o wyraźnym spadku zainteresowania cyberprzestępców systemem operacyjnym Microsoftu i przeniesieniu ich zainteresowania w kierunku innych systemów operacyjnych, zwłaszcza tych, w które wyposażone są smartfony i tablety. Raport można pobrać ze strony interaktywnie.com (PDF)

---

Polkaintymnie.pl to nowy portal dla kobiet, którego właścicielem jest firma Verco, producent na rynku farmaceutycznym i FMCG. Kobiety znajdą w nim informacje na temat zdrowia intymnego, które będą przydatne przed pierwszą wizytą u ginekologa, w czasie planowania ciąży, a także dla pań w okresie menopauzy.

---

GALAXY S scl to nowy smartfon w ofercie Samsunga, wyposażony m.in. w 4-calowy ekran SuperClear LCD, baterię o pojemności 1650 mAh, procesor 1 GHz oraz wirtualną klawiaturę SWYPE. Sugerowana cena detaliczna Samsung GALAXY S scl w Polsce wynosi 1499 zł. Szczegóły na temat telefonu na stronach samsung.pl

---

Prywatna Wyższa Szkoła Businessu, Administracji i Technik Komputerowych (PWSBiA) w Warszawie prawdopodobnie jako pierwsza w Polsce uruchomiła nowy kierunek na studiach podyplomowych o nazwie „Zaawansowany inżynier sieciowych systemów operacyjnych Linux”. Studia przeznaczone są dla pracowników administracji, osób zarządzających sieciami komputerowymi oraz wszystkich zainteresowanych korzystaniem z systemów linuksowych. Trwają już zapisy na nowy kierunek. Rozpoczęcie studiów planowane jest na kwiecień i październik 2011 r. Szczegóły na stronie pwsbia.edu.pl

---

Nk.pl wprowadziło do swojego katalogu gier nowe tytuły: Farmę Zombiaków, Moje Ryby, Dżunglę, Małych wojowników oraz Klinikę. Gry w nk.pl znajdziecie pod adresem: nk.pl/aplikacje

---

UKE opublikował swoje stanowisko w sprawie projektu dokumentacji przetargowej na cztery rezerwacje częstotliwości z zakresu 10,15-10,30 GHz oraz 10,50-10,65 GHz, na obszarach przetargowych nr 218, 233 oraz 303, przeznaczonych do wykorzystywania przez szerokopasmowe systemy radiokomunikacyjne typu punkt - wiele punktów. Regulator zamieścił także swoje stanowisko w sprawie podatku od nieruchomości telekomunikacyjnych obiektów budowlanych, a w szczególności kabli zainstalowanych w kanalizacji teletechnicznej. Szczegóły na stronie uke.gov.pl

---

Telefonia Dialog planuje do końca br. objąć zasięgiem sieci FTTH ponad 120 tys. gospodarstw domowych, a w przypadku sieci FTTB - 30 tys. gospodarstw. Operator buduje sieć FTTH w ramach dwóch dużych programów z wykorzystaniem dotacji unijnych (źródło: Rpkom.pl).

---

Zespoły „Matrix” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu oraz „MAFiA” z Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Bydgoszczy zwyciężyły w gdańskim półfinale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930