IT Skaner - piątek 25 marca 2011

25-03-2011, 22:13

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku nowych technologii m.in.: Michał Kiciński wraca do CD Projekt, ARBOinteractive na czele sieci reklamowych pod względem zasięgu, komunikacja miejska w docelu.pl, Hyperion kupuje Telestar, Grupa TP sprzedaje Emitela, Orange uruchamia "web TV" i udostępnia za darmo SimCity Deluxe, za stalking do więzienia.

Michał Kiciński, współzałożyciel i akcjonariusz CD Projekt, po niespełna półrocznej przerwie wraca do gry. Jeden z ojców światowego sukcesu pierwszej części "Wiedźmina" przez ponad pół roku będzie prokurentem Optimus S.A. W tym czasie będzie odpowiedzialny za strategię marketingową i wsparcie sprzedaży dwóch najważniejszych premier tego roku, jakie szykuje spółka.

---

Megapanel: styczeń 2011 - Zasięg sieci i biur reklamowych
fot. ARBOInteractive - Megapanel: styczeń 2011 - Zasięg sieci i biur reklamowych
Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2011 r. wśród sieci i biur reklamowych największy zasięg (92,71%) ma ARBOinteractive, czyli 16,88 mln użytkowników, na drugim miejscu znalazła się wyszukiwarka Google z 16,72 mln użytkowników, zaś na trzecim miejscu sieć ARBOnetwork z 16,54 mln internautów.

---

Użytkownicy NK, którzy jeszcze nie zdecydowali na jaką organizację przekazać 1% podatku, mogą zrobić wstępne rozeznanie wśród ponad 70 oficjalnych kont organizacji pożytku publicznego związanych z pomaganiem innym i dbaniem o wspólne dobro. Konta te zgromadzone są w katalogu kont polecanych NK w kategorii "Fundacje/akcje społeczne".

---

Odbyło się kolejne spotkanie negocjacyjne Prezesa UKE z przedstawicielami operatorów telefonii ruchomej oraz KIGEiT. Omawiano podczas niego prawne warunki realizacji przez operatorów inwestycji w białe plamy na terenie kraju w sieci 2G oraz inwestycji w sieci 3G. Podsumowanie spotkania znajdziecie na stronach UKE.

---

Serwis Internetnawsi.pl i Witryna Wiejska w ramach „Tygodnia z ekspertem” zapraszają do dyskusji na forum z dr Barbarą Łukasik-Makowską, współautorką poradnika „Portal gminy. 20 kroków w kierunku użytecznego serwisu internetowego gminy, regionu, miejscowości”. „Tydzień z ekspertem” trwać będzie do 3 kwietnia. Przez ten czas można zadawać pytania autorce poradnika oraz dyskutować z innymi uczestnikami na forum. Więcej informacji na stronie Internet na Wsi (źródło: UKE)

---

Zakończyła się druga edycja TEDxWarsaw, która odbyła się w W Centrum Nauki Kopernik. Wystąpienia 20 prelegentów na żywo śledziło ponad 500 osób oraz 2897 unikalnych widzów transmisji online z 40 krajów. Zarejestrowane wystąpienia będą także na stałe dostępne w sieci. Zdjęcia z TEDxWarsaw 2011 można znaleźć w serwisie Flickr.

 ---

Wirtualna Polska uruchomiła „Komunikację miejską” – nową usługę lokalizatora docelu.pl, która pozwala internautom na kompleksowe planowanie w zaciszu domowym podróży transportem publicznym. Dostępne opcje to m.in.: wybór środków lokomocji i trasy ze względu na jej długość, liczbę przesiadek lub czas podróży, a także podgląd wybranego kursu na mapie i aktualne rozkłady jazdy wszystkich środków transportu publicznego w danym mieście.

---

Notowana na warszawskiej giełdzie katowicka spółka Hyperion S.A. kupi za 76 mln zł firmę Telestar S.A., nadawcę satelitarnego kanału iTV oraz kilku kanałów rozrywkowych w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z nową strategią Hyperion S.A. będzie zajmował się budową i rozwojem szerokiej oferty treści multimedialnych, które będą dostarczane odbiorcom końcowym.

---

23 marca miała premiera strony Piekarzynek.pl wraz z darmową, multiplatformową aplikacją Piekarzynek. Program ten to komputerowy pomocnik kucharza, który pomoże przeliczyć jednostki, gdy pod ręką nie ma wagi kuchennej. Może również okazać się nieodzowny podczas korzystania z zagranicznych blogów kulinarnych, na których często stosuje się inne jednostki.

---

Rozstrzygnięto krajowy etap europejskiego konkursu „Pozytywne treści online dla dzieci”. W walce o prestiżowy puchar Komisji Europejskiej dla najlepszego serwisu internetowego adresowanego do najmłodszych Polskę będą reprezentować serwisy Wierszedladzieci.pl i Superpilot.cba.pl.

---

Grupa TP podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Emitela, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Kupującym jest europejski fundusz private equity – Montagu Private Equity. Wartość transakcji wyniosła 1,7 mld zł. Transakcja wymaga jeszcze zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

---

Na portalu orange.pl ruszył serwis „web TV” z 9 kanałami telewizyjnymi skierowanymi do wszystkich klientów TP i Orange. Po zalogowaniu na stronie www.orange.pl/webtv.phtml mogą oni oglądać kanały: Orange sport info, 4fun.tv, Rebel:tv, TV Silesia, Fashion TV, BBC World, Euronews oraz 2 kanały France 24, w języku francuskim i angielskim. Kanał Orange sport info jest również dostępny bez logowania, dla wszystkich internautów.

---

W najbliższy weekend, 26-27 marca, wszyscy klienci Orange będą mogli bezpłatnie pobrać na telefon pełną wersję gry Java - SimCity Deluxe i wcielić się w budowniczego wirtualnego miasta. Grę można pobrać ze strony orange.pl/gry

---

Rozstrzygnięty został konkurs w ramach Działania 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG) - poinformował PARP. Dofinansowanie otrzyma 160 projektów na łączną kwotę 74,7 mln zł.

---

Prezydent Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu karnego, która przewiduje karę do 3, a nawet 10 lat więzienia za stalking, czyli uporczywe, złośliwe nękanie mogące wywołać poczucie zagrożenia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031