IT Skaner - czwartek 24 marca 2011

24-03-2011, 21:21

W dzisiejszym przeglądzie informacji z polskiego rynku nowych technologii m.in.: o zamknięciu dostępu do Przekroju w sieci, Samsung Apps zanotował już 100 mln pobrań, w kwietniu w Warszawie odbędzie się Game Maniac, czego boją się polscy internauci, Nokia E7 Communicator w ofercie Orange.

Wydawca tygodnika Przekrój oraz miesięcznika Sukces wprowadził płatny dostęp do swoich treści w internecie. Tygodniowa opłata za dostęp do strony przekroj.pl kosztuje 3,69 zł, kwartalna 30,75 zł, a roczna 99 zł. Użytkownicy iPadów mogą z kolei pobrać aplikacje z AppStore w cenie 0,79 euro/tydzień lub 24,99 euro za roczną subskrypcję.

---

W ciągu 10 miesięcy od uruchomienia serwisu Samsung Apps platforma z aplikacjami dla urządzeń mobilnych i telewizorów firmy Samsung zanotowała 100 milionów pobrań - poinformowali przedstawiciele firmy. Najczęściej pobierane aplikacje to m.in. Magic Torch, Need for Speed Shift oraz Asphalt 5. Wśród bezpłatnych aplikacji Polacy najczęściej pobierają Labirynt, Bankomaty oraz TuneIn_Radio, a spośród płatnych - TypeWhileWalk, SensorCheckPro, Dark Glow.

---

Dotpay przygotowała aplikację pozwalającą na korzystanie z panelu administracyjnego Dotpay za pomocą telefonu iPhone. Program można pobrać ze strony dotpay.pl lub AppStore.

---

W dniach 9 i 10 kwietnia w CH Reduta w Warszawie odbędzie się turniej gier komputerowych Game Maniac. Fani gier komputerowych będą mieli okazję sprawdzić się podczas rozgrywek takich popularnych tytułów, jak FIFA11,Call of Duty 4, Counter Strike czy Need For Speed.

---

Interaktywna szkoła języków obcych YouSchool.pl poinformowała o wykorzystaniu w swojej działalności technologii wideokonferencji. Dzięki temu oferuje zdalną naukę języków na żywo z lektorem.

---

Mio Technology wprowadza na rynek nową linię nawigacji Mio Spirit 2011. Jak zapewnia producent, nowe urządzenia będą tańsze w eksploatacji dzięki możliwości wypożyczania map (na okres od 3 dni do 1 miesiąca) oraz ich darmowej aktualizacji przez okres 2 lat.

---

Mobuzzer.pl to nowa platforma na polskim rynku, stworzona przez firmę Digital One, a umożliwiająca marketerom monitoring kondycji ich marek w mediach społecznościowych. Mobuzzer 1.0 obejmuje swoim zasięgiem najpopularniejsze serwisy społecznościowe (Facebook), platformy blogowe (O2.pl), mikroblogowe (Blip) i fora dyskusyjne (O2.pl). Produkt będzie oferowany komercyjnie na zasadzie abonamentów miesięcznych.

---

Do grona członków IAB Polska dołączyły ostatnio Adv.pl - agencja marketingowa oraz Bonnier Business Polska, wydawca dziennika "Puls Biznesu". Obecnie w Związku działa już 161 firm członkowskich z branży interaktywnej.

---

Polscy internauci największe niebezpieczeństwo upatrują w infekcji wirusa, oszustwie internetowym oraz w ataku hakerskim. Przeciętne zagrożenie Polacy wiążą z korzystaniem z Facebooka czy realizacją zakupów online - wynika z badania United Consultants zrealizowanego pod koniec 2010 roku w 49 krajach na zlecenie firmy ESET.

---

Widget to nowe narzędzie InFlavo, którego celem jest podnoszenie efektywności działań handlowych na Facebooku. Wspomniane narzędzie pozwala klientom posiadającym sklep na platformie InFlavo generować małe, flashowe okienka przypominające udostępniany na Facebooku materiał wideo, które można umieścić na fanpage'u firmy.

---

Dostawca usług hostingowych 1&1 wprowadza do swojej oferty pakiet 1&1 Standard, który obejmuje jedną domenę .pl, 50 GB przestrzeni dyskowej oraz nielimitowany transfer za 9,90 zł miesięcznie przez okres pierwszego roku - poinformowali przedstawiciele firmy. Szczegóły oferty na stronie 1and1.pl

---

Trend Micro SafeSync jest już dostępny w wersjach dla systemów Windows, Mac, Apple iOS Mobile i Android. Rozwiązanie umożliwia zdalny dostęp nie tylko do jednego, lecz do wszystkich folderów użytkownika - poinformował producent narzędzia.

---

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś GeForce GTX 590. Według producenta jest to najszybsza i najcichsza dwuprocesorowa karta graficzna na świecie, wyposażona w dwa układy graficzne klasy NVIDIA Fermi. Na 11-calowej, dwuslotowej karcie zmieszczono m.in. 1024 rdzenie rdzenie CUDA, 3 GB pamięci GDDR5. GTX 590 ma także 32 silniki tesselacji, dzięki którym gracze będą mogli uruchomić najnowsze gry wykorzystujące DirectX 11 w rozdzielczościach 2560x1600 i wyższych. Sugerowana cena detaliczna karty to 2849 zł. Interaktywne demo karty znajdziecie na stronie geforce.com

---

DGA SA oraz FastDeal.pl, portal działający na rynku zakupów grupowych (spółka zależna od DGA SA), zainwestowały w serwis alekiedy.pl - informator o interesujących wydarzeniach w Twoim mieście. Usługi alekiedy.pl mają być komplementarne do usług fastdeal.pl. Transakcja została sfinalizowana w lutym 2011 roku i polegała na objęciu 50% udziałów przez DGA i FastDeal.pl.

---

Orange wprowadził do swojej oferty Nokię E7 Communicator. Jest to biznesowy telefon z kolorowym, dotykowym, 4-calowym wyświetlaczem AMOLED, wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY, aparat 8 Mpix, złącze HDMI, moduł GPS oraz opcję USB on the Go.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy