Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Krótki przegląd pozostałych informacji z polskiego rynku IT.

OpenFiesta.com to nowy non-profitowy projekt, skierowany do osób, które kochają dobrze zjeść. Aby dołączyć do społeczności OpenFiesta.com, wystarczy wziąć udział w którymś z istniejących przyjęć, bądź to jako gość, bądź jako organizator.

---

Pojawiła się AutoMapa 6.8. Liczba miejscowości w nowej AutoMapie wzrosła do ponad 103,5 tys., a liczba miast i miejscowości z kształtami budynków i ich adresami punktowymi zwiększyła się do poziomu 5060 sztuk. Łączna baza punktów adresowych w Polsce przekroczyła poziom 2 mln 966 tys., a liczba Użytecznych Punktów wynosi ponad 639 tys.

---

"Battlestar Galactica", strategiczna gra wojenna oparta na bestsellerowym, filmowym remake’u, jest już do dyspozycji użytkowników Wirtualnej Polski jako gra MMO w trójwymiarowej grafice. Grę można znaleźć na stronie bsg.wp.pl

---

Freelancity.pl to uruchomiony pod koniec ubiegłego roku serwis, którego celem jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów i współpracy pomiędzy firmami a freelancerami. Witryna oferuje ponadto narzędzia umożliwiające obu stronom kontrolę nad zdalnie realizowanymi projektami oraz nadzór nad płatnościami. Przedstawiciele Freelancity pochwalili się dziś, że serwis dysponuje bazą blisko tysiąca freelancerów.

---

TRENDnet poinformował, że jego urządzenia (wykorzystujące standard 802.11n) zestawione ze sobą pozwoliły na bezprzewodową transmisję danych z przepustowością 173 Mbps.

---

Polacy mają już dostęp do testowej aplikacji BlackBerry Protect. Ten bezpłatny program umożliwia użytkownikom bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowych, odtwarzanie zawartości smartfonów BlackBerry oraz ich lokalizowanie. Szczegóły na stronie blackberry.com/protect

---

Portal Onet.pl pozyskał do swoich szeregów Stefana Nowaka, który jako Head of Mobile będzie odpowiadał za strategię, współpracę z partnerami, kształtowanie produktu oraz koordynację działań w całym obszarze mobile/non-PC. Stefan Nowak wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego polskiego oddziału agencji Wunderman, gdzie pracował między innymi dla Nokii oraz Microsoftu. Przez prawie cztery lata współtworzył i rozwijał także sieć telefonii komórkowej Play jako Portals & eMarketing Director.

---

Wznowione zostały rozgrywki ESL Pro Series - ligi gier komputerowych dla najlepszych graczy na szczeblu krajowym. Organizatorzy poinformowali, że trwają właśnie zapisy do turniejów Counter Strike 1.6, StarCraft II oraz FIFA 11. Pula nagród pieniężnych i rzeczowych wynosi 25 tys. zł. Szczegóły na stronie esl.eu/pl

---

22 marca z okazji Światowego Dnia Wody portal Onet.pl przygotował specjalną oprawę strony głównej. W godzinach od 6.00 do 24.00 strona główna Onet.pl zostanie „zalana wodą”. W sekcji Polecamy dostępne będą ekskluzywne materiały edukacyjne, przygotowane przy współpracy z partnerem projektu Polską Agencją Humanitarną. W ten sposób Onet symbolicznie włączy się w społeczną akcję, której inicjatorem jest ONZ.

---

Ogólnopolska sieć sklepów telekomunikacyjnych aetka wprowadza kupony pre-paid, którymi można płacić w sklepie Ovi Nokii. Kupony o wartości 34,99 zł można nabyć w punktach sprzedaży wyposażonych w terminale epay. Usługa dostępna jest obecnie w 30 salonach aetka.

---

Do każdego nowego monitora LED E2473HDS Iiyama producent dodaje teraz grę "Shogun 2: Total War", która kilka dni temu świętowała polską premierę. Każdy, kto chce otrzymać darmowy egzemplarz gry, powinien zarejestrować się na stronie: zaprojektowanedlagraczy.pl/shogun2. Po pobraniu i wydrukowaniu specjalnego vouchera należy okazać go podczas zakupu w jednym z autoryzowanych punktów sprzedaży.

---

Przedstawiciele syntezatora mowy IVONA poinformowali, że w ciągu lutego 2011 r. z serwerów IVONA Speech Cloud odnotowano 50 milionów pobrań plików dźwiękowych. To efekt inicjatywy „IVONA dla Deweloperów” (ang. IVONA for Developers), która jest skierowana do wszystkich twórców aplikacji i urządzeń.

---

Allegro przyspieszyło wysyłkę zestawień wpłat, wypłat i zwrotów dla Płacę z Allegro. Teraz zebrane informacje o operacjach na koncie mają docierać do użytkowników serwisu w godzinę - zapewniają przedstawiciele platformy aukcyjnej.

---

Polkomtel zaprezentował dziś publicznie System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej, który objął swym zasięgiem aż 75 proc. terytorium naszego kraju. Jest to narzędzie łączności dostosowane do potrzeb służb mundurowych i ratowniczych. Przedstawiciele firmy zapewniają, że system ten może być z powodzeniem wykorzystywany również przez duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz organizacje. System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej jest całkowicie odseparowany od sieci publicznej Polkomtela, a zbudowany został na bazie standardu CDMA2000.

---

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, powiedział PAP, że spółka zamierza przeznaczyć 100 proc. zysku za 2010 r. na dywidendę.

---

Monsterpolska.pl wprowadza aplikację z ofertami pracy na iPada. Aplikację Monster można bezpłatnie pobrać w App Store, sklepie firmy Apple. Przedstawiciele firmy zapewniają, że jeszcze w tym roku udostępnione zostaną podobne aplikacje dla właścicieli telefonów Blackberry oraz na system operacyjny Android.

---

UKE opublikował raport Audytora (firmy AT Kearney) z realizacji Porozumienia UKE-TP w zakresie rozwiązań procesowych i prawnych oraz IT. Dokumenty dostępne są na stronach regulatora.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik