IT Skaner - 1 kwietnia 2011

01-04-2011, 23:59

W dzisiejszym przeglądzie informacji m.in.: Lewiatan Business Angels opublikował poradnik dla startupów, Skąpiec.pl wprowadził możliwość porównywania cen produktów spożywczych, Grupa TP deklaruje zainwestowanie 104 mln zł w poprawę sieci 2G lub 3G, Filip Hołowczyc przechodzi do INFOR PL, Samsung integruje swoje serwisy.

BIZNES

Lewiatan Business Angels przygotowała publikację prezentującą praktyczne aspekty współpracy z inwestorami. Pierwsza część publikacji - Proces Inwestycyjny: wstępna selekcja projektów – pokazuje, jakich projektów poszukują inwestorzy i jak je oceniają. Celem LBA jest zachęcenie młodych przedsiębiorców do bardziej starannego przygotowywania biznesplanów, co może zwiększyć ich szansę na pozyskanie finansowania od Aniołów Biznesu. Publikację znajdziecie na stronie lba.pl

---

Web Inn przejmuje pakiet kontrolny akcji inONE (dawniej ATM Services). W wyniku zawartej umowy strony przewidują również rozpoczęcie współpracy między ATM i Web Inn.

---

Porównywarka Skąpiec.pl poinformowała o wprowadzeniu w połowie marca działu z żywnością i napojami, który umożliwiania porównywanie cen artykułów spożywczych dostępnych w wybranych sklepach internetowych.

---

W obliczu rosnących cen cukru sieć telefonii komórkowej GaduAIR doradza swoim użytkownikom w uruchomionej właśnie kampanii reklamowej, by przestali słodzić, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydali na tanie SMS-y. Za 6 złotych - równowartość kilograma cukru - można bowiem wysłać w GaduAIR 300 wiadomości tekstowych. Cena jednego SMS-a do innych sieci kosztuje 2 grosze.

---

Firma ACTION S.A. po raz kolejny organizuje serię szkoleń dla partnerów. Tym razem na trasie kwietniowego roadshow znalazły się Katowice, Warszawa, Poznań oraz Olsztyn. Podczas cyklu czterech spotkań zaprezentowane zostaną produkty Actina Solar, Ovislink Airlive, Edimax, Linksys, LG Electronics i NETGEAR. W każdym ze szkoleń mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby z jednej firmy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz znajduje się na stronie szkolenia.action.pl/roadshow

---

Grupa TP zadeklarowała, że w zamian za wolniejsze obniżki stawek MTR jest gotowa zainwestować 104 mln zł w poprawę sieci 2G lub 3G w w 256 lokalizacjach.

---

Operator sieci Play stworzył swoim klientom możliwość aktywacji e-Faktury w formie elektronicznej z pozycji portalu play24, bez konieczności wysyłania do P4 wniosków w formie papierowej.

 

STARTUPY / NOWE STRONY

Mniami.pl to nowy serwis kulinarny w polskiej sieci. Witryna oprócz bazy przepisów oraz możliwości dokonywania zakupów w sklepie internetowym partnera, umożliwia także znalezienie  przepisu odpowiedniego do posiadanych aktualnie przez nas produktów spożywczych.

---

SilnaRodzina.pl to uruchomiona 1 kwietnia strona skierowana do wszystkich rodziców i wychowawców. Serwis oferuje informacje oraz porady ekspertów dotyczące wychowania i relacji rodzinnych.

 

PRACA

Filip Hołowczyc w INFOR PL. Z dniem 1.04.2011 roku Filip Hołowczyc został Pełnomocnikiem ds. Internetu w INFOR PL, spółce centralnej Grupy INFOR PL. Do jego obowiązków należy m.in. wsparcie spółek grupy w rozwoju produktów internetowych oraz oferty reklamowej w internecie. Poprzednio był on Dyrektorem Zarządzającym ZED digital oraz Członkiem Zarządu ZenithOptimedia, a wcześniej dyrektorem Biura Reklamy w O2.pl.

---

Beata Stelmach, ze względu na zmianę planów osobistych, ustąpiła z funkcji wiceprezesa MCI Management SA - poinformowali przedstawiciele firmy. Jej zadania przejmą partnerzy MCI - Wojciech Marcińczyk (private banking) oraz Michał Chyczewski (fundraising i komunikacja).

---

Piotr Pągowski objął 1 kwietnia br. funkcję Dyrektora Generalnego działu Komputerowych Systemów Osobistych Hewlett-Packard (HP PSG) w Polsce. Na tym stanowisku będzie odpowiedzialny za strategiczny nadzór nad sprzedażą produktów, wsparciem dystrybucji oraz rozwojem sieci partnerów handlowych. Piotr Pągowski pracował m.in. w firmie Intel, gdzie odpowiadał m.in. za strategię rozwoju w regionie Europy Śr. (CEE), oraz w Microsofcie, między innymi na stanowisku OEM Director.

 

TECHNOLOGIE

W poniedziałek 4 kwietnia br. Era wprowadzi do sprzedaży smartfon Sony Ericsson Xperia arc z systemem Android 2.3 Gingerbread.

---

Na 4 kwietnia br. planowana jest premiera najnowszej wersji nawigacji MapaMap przeznaczonej na telefony iPhone. Będzie ona dostępna w sklepie internetowym App Store pod nazwą MapaMap Travel, w tak zwanej licencji LIFE TIME. Oznacza to, że właściciel telefonu iPhone po zakupie MapyMap Travel będzie mógł z niej korzystać w sposób nieograniczony czasowo.

---

Przedstawiciele Samsunga poinformowali, że wszystkie informacje produktowe ze strony samsungmobile.pl zostały przeniesione do sekcji na ogólnej stronie samsung.pl – "Telefony komórkowe", natomiast aplikacje mobilne zostały przeniesione na platformę Samsung Apps.

---

VEDIA S.A. wprowadziła do swojej oferty konwerter sieci komputerowych SX-2600CV firmy Silex Technology. Urządzenie to pozwala w prosty sposób podłączyć sieć z tradycyjnymi adresami IP standardu IPv4 do sieci komputerowej zgodnej z nowym standardem IPv6. Konwerter SX-2600CV dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 699 złotych brutto.

 

PRAWO

Prezes UKE opublikował swój komentarz oraz stanowiska uczestników (Telekomunikacji Polskiej SA, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., GTS Energis Sp. z o.o.) konsultacji projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla rynku świadczenia hurtowych usług dostępu szerokopasmowego (rynek 5). W projekcie tym Prezes UKE wyznaczył Telekomunikacje Polską jako przedsiębiorcę telekomunikacyjnego o znaczącej pozycji rynkowej na rynku 5 obciążył ją odpowiednimi obowiązkami regulacyjnymi. Stanowiska i komentarze znajdują się na stronie UKE.

 

INTERNAUCI

W dniach 4-6 kwietnia Ministerstwo Finansów oraz program Dzień Dobry TVN będą pomagać w łatwym rozliczeniu zeznań podatkowych, m.in. składanych przez internet. W czasie trwania programu, w godzinach 8.30-11.00, eksperci z resortu finansów pod numerem infolinii 703 300 300 będą odpowiadać na pytania i wątpliwości podatników w sprawach dotyczących ulg i odliczeń.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy