iOS 4.2: multitasking i Game Center wchodzą na iPady

23-11-2010, 08:44

System iOS 4.2 jest dostępny dla użytkowników urządzeń iPad, iPhone oraz iPod touch. Najwięcej zmienia on dla posiadaczy tabletów, którzy dostaną wielozadaniowość, foldery, Game Center oraz nowości takie, jak bezprzewodowe drukowanie AirPrint.

- iOS 4.2 czyni iPada całkowicie nowym produktem, w sam raz na sezon przedświąteczny - powiedział CEO Apple Steve Jobs i trudno się z tym nie zgodzić. Aktualizacja systemu wprowadza bowiem do tabletu Apple ponad 100 nowych funkcji, a niektóre z nich są znane z iOS 4.0, 4.1 oraz 4.2.

Za ważną nowość należy uznać wielozadaniowość (multitasking) na iPadzie. Umożliwia ona uruchamianie niektórych aplikacji w tle, dzięki czemu użytkownik może np. słuchać muzyki i przeglądać sieć. Kolejną nowością znaną z iPhone'a i wprowadzoną na iPada są foldery, które pozwalają bardziej przejrzyście zorganizować pobrane aplikacje.

Ponadto po aktualizacji użytkownicy iPada będą mogli korzystać z ujednoliconej skrzynki e-mail, grać w gry dostępne w ramach Game Center (rywalizując z innymi posiadaczami gadżetów Apple) i wypożyczać programy telewizyjne z iTunes.

Firmy mogą skorzystać z mocniejszych zabezpieczeń i możliwości zarządzania urządzeniami. Te funkcje również były wcześniej dostępne na iPhone. Jeśli połączyć to z drobniejszymi zmianami, takimi jak możliwość odpowiadania na zaproszenia z kalendarza, to widać, że iPad stał się lepiej dostosowany do potrzeb użytkowników biznesowych.

>>> Czytaj: Galaxy Tab: 600 tysięcy tabletów w dwa miesiące

Wśród tych całkowicie nowych funkcji warto wymienić AirPrint. Pozwala ona na drukowanie dokumentów bezpośrednio z iPada, bezprzewodowo i bez potrzeby instalowania sterowników. Wśród drukarek wspierających to rozwiązanie znajdą się m.in. HP Photosmart, HP LaserJet Pro oraz HP Officejet. Rozwiązanie AirPrint będzie działać na urządzeniach iPad, iPhone 4, iPhone 3GS oraz iPod touch trzeciej generacji lub nowszych.

Druga nowość to AirPlay - rozwiązanie pozwalające na odtwarzanie multimediów zapisanych na urządzeniu iPhone, iPad lub iPod touch po przesłaniu ich bezprzewodowo do Apple TV lub głośników wspierających rozwiązanie AirPlay. Dzięki temu użytkownik może oglądać swoje filmy na dużym ekranie i odtwarzać muzykę przez domowe głośniki.

Ponadto Apple udostępniła funkcję Find My iPhone, która ułatwia lokalizowanie urządzenia i ochronę danych użytkownika. Jest ona dostępna za darmo na użytkowników iPhone 4, iPada oraz iPodów touch czwartej generacji z systemem iOS 4.2. Po stworzeniu konta użytkownik może zlokalizować urządzenie na mapie, wyświetlić wiadomość na jego ekranie, zablokować je lub wymazać dane. Po odnalezieniu urządzenia można łatwo odzyskać dane.

Poniżej film prezentujący jedną z nowych funkcji - AirPlay.


Źródło: Apple
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930