Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Inwestowanie w nieruchomość – na co uważać?

23-03-2016, 06:10

Inwestowanie ma wiele twarzy. Można inwestować standardowo w produkty finansowe - lokaty, obligacje, papiery wartościowe. Można także inwestować całkiem niestandardowo - alkohole, dzieła sztuki, złoto i metale szlachetne. Jeżeli jednak posiadamy większą ilość oszczędności, nie będzie lepszej inwestycji jak w nieruchomości. Jak zacząć inwestować i co musisz wiedzieć o tej formie?

Inwestowanie w nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomości, jak każda forma inwestycji wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeżeli nie mieliśmy z tym żadnej styczności, lepiej poszukać firmy, która doradzi nam w jaki sposób i w co najlepiej zainwestować. Taką propozycje ma dla nas Wealth Solutions (dostępna pod adresem: wealth.pl).

Specjaliści doradzą nam, w jakie nieruchomości najkorzystniej będzie zainwestować, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania, skalę zwrotu inwestycji, okres inwestycji jak i tolerancję ryzyka. Wszystko to składa się na powodzenie naszej inwestycji i osiągniętego zysku.

 

Zagrożenia związane z inwestowaniem w nieruchomości.

Jak każde inwestowanie pieniędzy, także i to gdy lokujemy oszczędności w nieruchomości, pociąga za sobą pewien poziom ryzyka. Poniżej chciałbym opisać najczęstsze sytuacje z tym związane.

Pierwsza i najistotniejsza rzecz - czytamy umowy - oto tutaj najczęściej czyhają na nas niebezpieczeństwa. Jeżeli czegoś nie rozumiemy, konsultujemy to z prawnikiem albo wnioskujemy o usunięcie wątpliwego zapisu.

Druga sprawa - podejmujemy decyzję na spokojnie, po przemyśleniu, nie działamy pod wpływem emocji ani namawiania ze stron trzecich.

Następnie, jak już wyżej wspomniałem, jeżeli nie mamy doświadczenia w handlu nieruchomościami, warto skorzystać z fachowej pomocy. Jest to niezwykle istotne, gdyż spotykamy się tutaj z wieloma niuansami, między innymi, różnicą pomiędzy zapisem w umowie "zadatek" a "zaliczka". W przypadku rezygnacji z zawarcia umowy, jedno podlega zwrotowi, drugie nie. Nie warto tutaj oszczędzać na poradzie profesjonalistów, gdyż w przypadku braku właściwej pomocy, możemy stracić o wiele więcej.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. Freepik







fot. Freepik



fot. Freepik