Interia przeprowadza referendum w sprawie ACTA

26-01-2012, 11:00

W związku z budzącą ogromne poruszenie sprawą podpisania przez polski rząd międzynarodowej umowy ACTA - Interia.pl we współpracy z radiem RMF FM przygotowała specjalne internetowe referendum w tej sprawie.

- Postanowiliśmy zmobilizować naszych użytkowników do aktywności i tym samym odpowiedzialności społecznej. To oni są wyborcami i oni powinni mieć realny wpływ na poczynania swoich parlamentarzystów. W związku z tym daliśmy im do ręki narzędzie, dzięki któremu mogą powiedzieć posłom, co myślą o porozumieniu ACTA. Rząd już podjął decyzję, teraz wszystko zależy właśnie od posłów, od tego, czy Parlament ratyfikuje tę międzynarodową umowę czy też nie, a my wyborcy mamy prawo wpływać na decyzje Parlamentu - mówi Marcin Jędrasiewicz, dyrektor serwisów informacyjnych w Interia.pl

Użytkownicy mogą nie tylko opowiedzieć się za lub przeciw ratyfikowaniu przez polski rząd porozumienia ACTA, ale także wysłać swoją opinię do parlamentarzystów ze swojego okręgu wyborczego.

- Nasza akcja stanowi również swego rodzaju test dla parlamentarzystów na to, czy potrafią odnaleźć się w realiach nowoczesnego, zinformatyzowanego państwa. Oddaliśmy im bowiem narzędzia do skutecznej i efektywnej komunikacji ze społeczeństwem, które - mam nadzieję - będą potrafili odpowiednio wykorzystać - mówi Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego i szef wydawców w Interia.pl.

Czytaj też: ACTA: Czas na komitety internautów zamiast protestów

Mechanizm umożliwiający wzięcie udziału w referendum oraz wysłanie e-maila do parlamentarzystów został udostępniony na specjalnej stronie www.referendum-acta.interia.pl. Chcąc wyrazić swoją opinię, należy odpowiedzieć na zamieszczone na stronie pytanie: „Czy jesteś za ratyfikowaniem przez Parlament RP porozumienia ACTA?”, klikając odpowiednio „Tak” lub „Nie”. Wówczas rozwinie się moduł umożliwiający przesłanie odpowiedniej opinii do parlamentarzystów.

26 stycznia, o godzinie 14:00 w serwisie Czateria odbędzie się z kolei czat z Bartoszem Kurzawą - prawnikiem korporacyjnym Interia.pl Sp. z o.o. oraz członkiem Grupy Prawnej przy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, który nakreśli istotę konfliktu wokół ACTA, odpowiadając na pytania zainteresowanych tematem internautów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy