Inteligentny dom - dlaczego warto go mieć i jakie są możliwości instalacji inteligentnych systemów?

22-08-2018, 15:40

Wybudowanie własnego domu to dla wielu z nas największe marzenie, a tym samym największa inwestycja w życiu. Projektując naszą pierwszą nieruchomość na własność, powinniśmy zastanowić się, jakie rozwiązania chcemy w nim zastosować.

mat partnera

W nowoczesnych domach coraz więcej osób decyduje się zamontować system inteligentnego domu, który znacząco wpływa na wzrost komfortu życia. Dodatkowo zwiększa wartość nieruchomości, co ma duże znaczenie, jeśli nasza budowa ma w przyszłości mieć także charakter inwestycyjny.

Inteligentny dom – najciekawsze rozwiązania

Technologia, systemy komputerowe i automatyka – to dzięki rozwojowi tych trzech dziedzin teraz możemy korzystać z rozwiązań typu inteligentny dom. Co one tak właściwie dają?

Przede wszystkim są używane każdego dnia, w zasadzie w trakcie każdej godziny przebywania w domu. Działanie inteligentnego domu opiera się na systemie, który możemy zaprogramować tak, aby spełniał nasze wymagania, dzięki czemu takie oprogramowanie zawsze jest w pełni dopasowane do potrzeb całej naszej rodziny.

Jakie funkcje są dostępne w systemach typu inteligentny dom?

Możliwości inteligentnego domu są ogromne. Najczęściej właściciele mieszkań decydują się na kilka funkcji, które są w sumie najchętniej wykorzystywane. To możliwość sterowania zewnętrznymi roletami antywłamaniowymi z funkcji pilota czy ogrzewaniem podłogowym. Jeśli w ogrodzie mamy fontanny, to również nimi możemy w ten sposób zarządzać. Jednak najważniejsze jest to, że jesteśmy w stanie to wszystko zrobić nawet wtedy, gdy aktualnie jesteśmy poza domem, np. w pracy. Do tego celu wystarczy użyć telefonu komórkowego. To niezwykle przydatna możliwość, ponieważ jesteśmy w stanie np. włączyć ogrzewanie w momencie wychodzenia z pracy, dzięki czemu wchodzimy już do ciepłego domu.

System inteligentnego bezpieczeństwa w domu

Zdalne sterowanie funkcjami dostępnymi w ramach inteligentnego domu jest także bardzo ważnym aspektem podnoszącym nasze bezpieczeństwo. Wyjeżdżając np. na tygodniowe wakacje możemy od czasu do czasu podnieść rolety lub zapalić światło w mieszkaniu, dzięki czemu żaden złodziej nie zorientuje się, że nasza posiadłość jest chwilowo opuszczona.

Systemy inteligentnego domu najlepiej sprawdzają się w opcji bezprzewodowej. Tym bardziej, że można je zainstalować, gdy dom jest już wykończony. Systemy przewodowe, które przez niektórych są uznawane za stabilniejsze, trzeba zamontować w trakcie budowy – w ścianach naszej nieruchomości.

Korzyści dla domowników

Systemy inteligentnego domu dają nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także oszczędność, ponieważ dzięki nim można efektywnie zarządzać np. ogrzewaniem, minimalizując wysokość rachunków i nie rezygnują z optymalnego ciepła. To samo dotyczy np. zarządzania oświetleniem.

Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularniejsze, dlatego warto o nich pomyśleć podczas planowania budowy domu.

Zainteresował Cię temat inteligentnego domu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasz kolejny artykuł pt. „Systemy inteligentnego domu - co warto o nich wiedzieć?”.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: