InPost: Paczkomaty wystartowały!

14-10-2009, 12:56

Paczkomaty 24/7 - usługa pocztowa uruchomiona przez firmę InPost - od 14 października 2009 jest dostępna dla wszystkich konsumentów. Dzięki niej osoby kupujące w internecie mogą odebrać paczkę w specjalnym automacie, a o możliwości odbioru zostaną powiadomione SMS-em lub e-mailem.

O usłudze Paczkomaty 24/7 już wspominaliśmy na łamach Dziennika Internautów. Jest to system skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, z których możliwy jest odbiór przesyłki o dowolnej porze.

paczkomat inPost
fot. - paczkomat inPost
Działanie usługi polega na tym, że po dokonaniu zakupów wybieramy dostawę do automatu, wskazując urządzenie znajdujące się w najdogodniejszym dla nas miejscu. Gdy paczka dotrze na miejsce, klient otrzymuje wiadomość SMS lub e-mail z informacją, że towar można już odebrać. Do wiadomości dołączany jest specjalny kod - jeśli go wpiszemy w wybranym paczkomacie, wtedy urządzenie wyda właściwą przesyłkę.

Zaletą korzystania z paczkomatów ma być wygodne odbieranie e-zakupów, doręczenie przesyłki do 2 dni roboczych od dnia nadania oraz atrakcyjne ceny.  InPost obiecuje też stały monitoring kamer wideo, gwarantujący bezpieczeństwo przesyłek w paczkomacie.

Wprowadzenie usługi Paczkomaty 24/7 na rynek poprzedziła akcja pre-launchu – Projekt 01. Celem przewodnim programu było pozyskanie grupy aktywnych internautów, którzy kupują i sprzedają za pośrednictwem sieci.

Przedstawiciele InPost mówią, że Projekt 01 przyniósł bardzo pozytywny oddźwięk. Wyniki za wrzesień 2009 wskazują, że aż 96,9% e-przesyłek trafia do paczkomatów następnego dnia (D+1) przy deklarowanym czasie doręczeń D+2.

Usługa InPost zyskała już użytkowników wśród e-sprzedawców. Odbiór zakupów z paczkomatów oferują sklepy Intymna.pl, Komputronik.pl oraz Merlin.pl.

Kupujący i sprzedający w internecie mogą korzystać ze 150 automatów na terenie całego kraju. Jeszcze w listopadzie 2009 firma planuje uruchomić kolejnych 150 maszyn. Szczegółowe informacje na temat nowego rozwiązania dostępne są na stronie www.paczkomaty.pl.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy