Archiwum - Czerwiec 2015, Krzysztof Gontarek:
Toria / Shutterstock Ponad 4 mld zł zasilą w nowej perspektywie rynek telekomunikacyjny. Unijne pieniądze pozwolą przedsiębiorcom na zbudowanie powszechnego dostępu do internetu, przede wszystkim w miejscach, gdzie są teraz białe plamy. Pozostałe środki z programu Polska Cyfrowa będą przeznaczone na rozbudowywanie e-administracji i kompetencji cyfrowych Polaków. Przyspieszenie w tej dziedzinie powinno ożywić rozwój gospodarczy i społeczny kraju.
więcejWystartował Uwazaj.pl - niezależny serwis konsumencki, który powstał z chęci ostrzegania ludzi przed niewłaściwymi praktykami sklepów, usługodawców a nawet urzędów. To nie wszystko. Poza redakcją złożoną z doświadczonych dziennikarzy oraz ekspertów z zakresu prawa, dla jego użytkowników dostępne będzie contact center, za pośrednictwem którego można skontaktować się z prawnikiem.
więcejPolsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) realizuje projekt wspierający polskie startupy w ekspansji na rynek bawarski. Najbardziej innowacyjni młodzi przedsiębiorcy otrzymają pakiet szkoleń oraz udział w dedykowanych spotkaniach z bawarskimi przedsiębiorcami, inwestorami i aniołami biznesu.
więcej
©fotolia.com/Alexander Kataytsev Bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią, budowanie pozytywnej atmosfery, współpraca z organizacjami pozarządowymi i lokalną społecznością – to wybrane założenia nowego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+”, który w maju został poddany konsultacjom publicznym. Z jednej strony projekt zakłada podnoszenie kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, tworzenie zasobów edukacyjnych, pracę z uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz angażowanie tych ostatnich w życie szkoły. Z drugiej – rozwój monitoringu, który stoi w całkowitej sprzeczności z ideą otwartości i zaufania, którą ma promować program. Fundacja Panoptykon przekazała uwagi do projektu.
więcejPolyConf15 to 3-dniowa, jednowątkowa, multidyscyplinarna konferencja w obszarze zaawansowanych technologii dla programistów zainteresowanych poliglotycznym podejściem w tworzeniu oprogramowania.
więcejOORT pozwala zarządzać całym domem za pośrednictwem jednej aplikacji. Dzięki niej użytkownik może za pomocą dowolnego smartfona m.in.: kontrolować światło, wszystkie urządzenia podłączone do prądu, a nawet odnajdywać zagubione przedmioty. Polska technologia została niedawno wyróżniona przez firmę analityczo-doradczą Gartner.
więcej01-06-2015, 17:08, Krzysztof Gontarek,
Pieniądze
© istockphoto.com Platforma Transferu Technologii (PTT) jest oparta na modelu otwartych innowacji. Mogą z niej korzystać wynalazcy, jednostki naukowe, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże firmy. Dostęp do zasobów platformy jest bezpłatny.
więcej
VGstockstudio / Shutterstock Rynek bezzwrotnego dofinansowania unijnego od dłuższego czasu pozostawał w naszym kraju w stagnacji, gdyż rodzime instytucje nie rozpisały konkursów dla nowej perspektywy finansowej. Na szczęście coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczęło stawać do konkursów na szczeblu europejskim – często okazują się one ciekawsze, bardziej elastyczne i lepiej dopasowane do realiów prowadzenia działalności gospodarczej. Warto, więc przedstawić bliżej kilka z nich, zwłaszcza, że niektóre terminy naborów właśnie dobiegają końca.
więcej01-06-2015, 16:18, Paweł Szwarcbach,
Pieniądze W czwartek, 11 czerwca br. w Katowicach po raz trzynasty odbędzie się spotkanie z cyklu MeetIT. Tym razem tematem będzie „Wirtualizacja w praktyce: dziś i jutro”. Program spotkania został podzielony, jak zwykle na dwa bloki. Pierwszy, merytoryczny obejmujący prezentacje dotyczące wirtualizacji usług i procesów biznesowych oraz zagadnień bezpieczeństwa. Drugim będzie blok „Spoza IT” gdzie prelekcja dotyczyć będzie roli informatyki jako „oręża wojny o wynik”.
więcej
Krzysztof Gontarek na Google+