Archiwum - 2 Czerwca 2015, Krzysztof Gontarek:
Toria / Shutterstock Ponad 4 mld zł zasilą w nowej perspektywie rynek telekomunikacyjny. Unijne pieniądze pozwolą przedsiębiorcom na zbudowanie powszechnego dostępu do internetu, przede wszystkim w miejscach, gdzie są teraz białe plamy. Pozostałe środki z programu Polska Cyfrowa będą przeznaczone na rozbudowywanie e-administracji i kompetencji cyfrowych Polaków. Przyspieszenie w tej dziedzinie powinno ożywić rozwój gospodarczy i społeczny kraju.
więcejWystartował Uwazaj.pl - niezależny serwis konsumencki, który powstał z chęci ostrzegania ludzi przed niewłaściwymi praktykami sklepów, usługodawców a nawet urzędów. To nie wszystko. Poza redakcją złożoną z doświadczonych dziennikarzy oraz ekspertów z zakresu prawa, dla jego użytkowników dostępne będzie contact center, za pośrednictwem którego można skontaktować się z prawnikiem.
więcejPolsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) realizuje projekt wspierający polskie startupy w ekspansji na rynek bawarski. Najbardziej innowacyjni młodzi przedsiębiorcy otrzymają pakiet szkoleń oraz udział w dedykowanych spotkaniach z bawarskimi przedsiębiorcami, inwestorami i aniołami biznesu.
więcej
©fotolia.com/Alexander Kataytsev Bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią, budowanie pozytywnej atmosfery, współpraca z organizacjami pozarządowymi i lokalną społecznością – to wybrane założenia nowego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+”, który w maju został poddany konsultacjom publicznym. Z jednej strony projekt zakłada podnoszenie kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, tworzenie zasobów edukacyjnych, pracę z uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz angażowanie tych ostatnich w życie szkoły. Z drugiej – rozwój monitoringu, który stoi w całkowitej sprzeczności z ideą otwartości i zaufania, którą ma promować program. Fundacja Panoptykon przekazała uwagi do projektu.
więcejPolyConf15 to 3-dniowa, jednowątkowa, multidyscyplinarna konferencja w obszarze zaawansowanych technologii dla programistów zainteresowanych poliglotycznym podejściem w tworzeniu oprogramowania.
więcej
Krzysztof Gontarek na Google+