Ile możesz wypić? Sprawdź w internecie

23-11-2007, 11:23

Zastąpiliśmy moralizowanie i pouczanie pozytywną energią, przydatnymi narzędziami i artykułami - mówią twórcy akcji społecznej ileMogeWypic.pl promującej trzeźwą jazdę samochodem.

Na stronie akcji dostępny jest wirtualny alkomat, dzięki któremu, po podaniu podstawowych danych (m.in. wzrost, waga, ilość wypitego alkoholu) można sprawdzić jak długo i ile alkoholu krąży wciąż we krwi.

Dzięki prostym animowanym symulacjom możemy też sprawdzić, jak po wypiciu określonej dawki alkoholu wygląda nasz refleks i czas reakcji oraz przekonać się, jak widzi pijany człowiek próbujący dostać się do samochodu.

Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdemu z nas wolno wypić alkohol. Tylko mało kto wie, ile może wypić, żeby wytrzeźwieć do rana. Chcemy pokazać, jak ważna jest wiedza o tym, na ile możemy sobie pozwolić i kiedy unikać wsiadania do samochodu - mówi Jan Siniarski, twórca akcji.

Na stronie akcji zamieszczono również szereg artykułów m.in. dotyczących konsekwencji prawnych kierowania samochodem oraz pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ilemogewypic.pl.

Źródło: ileMogeWypic.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag alkoholtag akcje społeczne
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy