iGoogle już w 42 językach

20-10-2007, 22:36

W mijającym tygodniu uruchomionych zostało 13 nowych wersji językowych spersonalizowanej strony startowej iGoogle - powiadomili przedstawiciele Google Inc.

iGoogle to strona startowa, którą można na swój sposób złożyć z kilkuset dostępnych obecnie gadżetów, takich jak kanały RSS, najnowsze wiadomości czy lokalna prognoza pogody lub notowania giełdowe.

Po dodaniu trzynastu nowych wersji językowych iGoogle jest obecnie dostępne w 42 językach i ponad 70 domenach narodowych. Oznacza to, że 99% internautów może korzystać ze spersonalizowanej strony startowej w swoim narodowym języku.

Wśród nowych języków są między innymi arabski, bułgarski, chorwacki, indonezyjski, islandzki, litewski, serbski, słowacki oraz słoweński.

Na swoim oficjalnym blogu przedstawiciele Google przyznają, że udostępnienie usług w tak wielu językach przynosi niespodzianki, których nie da się przewidzieć. Na przykład w Chile i Hiszpanii jednym z najpopularniejszych gadżetów jest "Tu Nombre en Japones", czyli narzędzie tłumaczące imię na język japoński.

Następny artykuł » zamknij

Nowa strona "Metra"

Źródło: Google blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag lokalizacjatag języki obcetag iGoogletag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy